Čtyři trefy a všechny vítězné. Těší mě to, směje se kat Hradce Petružálek

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Šlágr Ocelářů s Mountfieldem nabídl velice vyrovnanou bitvu srovnatelnou se zápasy vyřazovací fáze. Duelu dlouho kralovali oba brankáři, jako první ve druhé třetině kapituloval třinecký Hrubec. Oceláři ale v závěrečné periodě srovnali a v nájezdech si vystřelili druhý bod. O vítězi rozhodl Jakub Petružálek, který vstřelil svou čtvrtou branku v sezoně.

Nový fanshop

Třinecký útočník se zranil hned ve druhém kole, po návratu mezi extraligové mantinely přišlo další zranění v podobě zlomeného palce. Jakub Petružálek je však znovu zpátky a naplno pomáhá Ocelářům v bitvě o druhou příčku tabulky. Subtilní útočník svým nájezdem rozhodl bitvu s Mountfieldem, pro Petružálka to byla čtvrtá branka, která zároveň byla čtvrtým vítězným gólem!

„Doufám, že už ty patálie jsou za mnou a můžu se věnovat naplno tréninku. První zápas se Spartou byl pro mě velmi těžký, hlavně první třetina. Připadal jsem si jako v japonském Šinkanzenu, který kolem rychle projíždí. Pak jsem se do toho postupně dostal. Můžete trénovat kolik chcete, ale až zápas vás dostane do pohody. Tohle vám zvedne sebevědomí, hlavně když se vyhrává,“ říká hrdina nedělního souboje.

Jak těžký byl zápas s Hradcem?
Třetí zápas za sebou, který byl hodně podobný, jako tomu bude v play off. Doma se Spartou, ve Vítkovicích taky. Bylo to velmi těžké utkání. Hráli výborně zezadu, pro nás bylo hrozně těžké prostupovat ten obranný val na modré čáře. Zůstali jsme trpěliví, ve třetí třetině jsme srovnali a nakonec vyhráli na nájezdy.

Váš gól padl po první čistější šanci, že?
Ani ne. Trenéři nám říkali, že to nebude o krásných gólech. To jsme všichni měli v hlavě, ale víte, jak to chodí. Když chcete skórovat, všechno se obrací. Přesně takové góly budou padat v play off, o tom jsem přesvědčený.

Jak jste na tom byl před rozhodujícím nájezdem?
Nájezdy jsou loterie. Máte něco naučené, já konkrétně dvě věci. Ano, vedli jsme v nájezdech 2:0, oni pak srovnali. Zaplaťpánbůh za rozhodující nájezd a dva body.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – Mountfield HK

Nájezdy vám letos zatím moc nevycházely, čím si to vysvětlujete?
Správně, asi jsou proti nám dobří gólmani, kteří nás mají načtené. Je to prostě loterie. Na tréninku je to něco jiného, pak přijdete a v hale je třeba čtyři, pět tisíc lidí, což může na člověka zapůsobit. Na někoho méně, na jiného více, je to ale i o štěstí.

Proti Hradci jste skóroval i v minulém zápase, je to váš oblíbený tým?
Asi jo, zřejmě to je můj šťastný tým. Patrik Rybár je kvalitní gólman, já osobně z něho mám před zápasem vždycky respekt. Je obrovský, má nový styl chytání, strašně těžko se hledají díry. O to více budou padat takové ty perfektní střely, když to je z dorážky nebo mění směr. Má to Rybár, náš Šimon, i jiní kvalitní gólmany, o to hůře se jim tyto střely chytají. Na tom musíme zapracovat a doufat, že to bude více padat.

O bod jste táhli náskok Hradce, jak vnímáte blížící se finiš ligy?
Vnímáme to stejně, jako kdybychom byli na jakémkoliv jiném postu tabulky. Teď jsme se zaměřili na Hradec, pak potrénujeme a razíme do Liberce. Víme, že Liberec se zvedá a bude to velice těžké utkání. Připravíme se na ně a pokusíme se urvat tři body zase u nich. Jdeme zápas od zápasu, nekoukáme na to, kolik kol je do konce. Samozřejmě čím lepší umístění, tím líp pro nás.

Dal jste zatím čtyři branky, všechny byly vítězné. Třinci jste tak přinesl jedenáct bodů.
To mě těší. Já doufám, že už ty patálie jsou za mnou a můžu se věnovat naplno tréninku. První zápas se Spartou byl pro mě velmi těžký, hlavně první třetina. Připadal jsem si jako v japonském Šinkanzenu, který kolem rychle projíždí. Pak jsem se do toho postupně dostal. Můžete trénovat kolik chcete, ale až zápas vás dostane do pohody. Tohle vám zvedne sebevědomí, hlavně když se vyhrává.

Ve formaci hrajete s Danielem Rákosem a Aronem Chmielewskim, jak hodnotíte spolupráci?
Nechci říkat v první lajně, v dnešním hokeji to takhle bráno není. Ale s Danem se mi hraje výborně. Rozumíme si i mimo led, jsme dobří kamarádi. Aron nás výborně doplňuje, krásně si to sedlo. Uvidíme, až se po zranění vrátí Marci, jaké to bude potom. Musíte být připravený hrát s kýmkoliv. Už to není o nějakých vazbách, já jsem připraven hrát s kýmkoliv.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz