Chomutov má nové majitele. Ambicí bude postup do extraligy!

Foto: piratichomutov.cz

V Chomutově už je jasno: nejčernější scénáře se nekonají, Piráti příští sezonu odehrají v Chance lize. Klub nově vlastní skupina sedmi podnikatelů.

HokejkaSHOPvanoce

Dosavadním majitelem Pirátů byl Jaroslav Veverka starší. Uplynulý ročník ale pro Chomutov skončil hrůzostrašně: sestupem, hráčům pozdě chodily výplaty a klub má vůči nim stále nemalé pohledávky. 

Původně se zdálo, že se novým šéfem stane Milan Soukup, nakonec je to jinak. O restart klubu se pokusí jiní podnikatelé: Radek Frydrych (Strix Chomutov), Václav Kordulík (WORLD INVEST), Milan a Michal Mizunovi (REMIS-NBC), Petr Prokeš (Sweep sport), Jiří Sadílek (FISAD), Jaroslav Štochl (ELTE) a Miroslav a Adam Zwettlerovi (PE Holding).

Jde o severočeské patrioty. Vzájemně se mezi sebou dohodli, jaké budou jejich role při řízení týmu. Vznikne mimo jiné nový výkonný výbor.

„Chceme ekonomicky stabilizovat klub, ale zároveň chceme bojovat o postup do extraligy.“

„Nechtěli jsme, aby klub padl až na úplné dno,“ vzkazují noví činovníci chomutovského hokeje. „Pro nadcházející sezonu jsme si vytyčily dva jasné cíle: chceme ekonomicky stabilizovat klub, jehož dluhy budeme z velké části sanovat my, ale zároveň chceme bojovat o postup do extraligy.“ 

„Chceme, aby se fanoušci z hokeje v Chomutově znovu radovali. Uděláme maximum, abychom získali zpět jejich důvěru, která dostala hodně velké trhliny,“ dodali ve společném prohlášení. „Jednali jsme se všemi věřiteli o splátkových kalendářích, abychom věděli, že dluhy umoříme. Právě proto byla jednání složitá a zdlouhavá, ale drtivá většina věřitelů souhlasila s naším plánem." 

Éra Jaroslava Veverky tímto končí. V chomutovském hokeji se angažoval od roku 2004. Největším úspěchem Pirátů byla účast v semifinále extraligového play off 2017.

Foto: piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz