Čeští sledge hokejisté se zabydleli ve vesnici a vyzkoušeli místní led

Foto: Jaroslava Krakovičová

Česká výprava úspěšně dorazila do paralympijské vesnice v Pchjongčchangu a sportovci i členové realizačních týmů se zabydleli v připravených apartmánech, které před nimi obývali čeští olympionici. A tak například brankář Michal Vápenka sdílí pokoj po Ondřeji Moravcovi, fyzioterapeut Jan Habara bydlí na stejném pokoji jako Eva Samková nebo trenér brankářů Jakub Novotný spí v pokoji po Veronice Vítkové, což jej velmi hřeje na srdci.

Jágr Chance liga

Sledge hokejisté si protáhli tělo v místním fitness a odpoledne absolvovali trénink v aréně v Gangnungu. Realizační tým sledge hokeje přichystal a vyzdobil kabinu týmu, aby se v ní hráči dobře cítili. Šatna číslo tři tak bude v následujících dvou týdnech svědkem spousty adrenalinu i emocí. A všichni věříme, že hlavně těch pozitivních.

Sledge hokejisté v Jižní Koreji zkusí urvat medaili

V úterý dopoledne proběhlo v paralympijské vesnici slavnostní uvítání českých sportovců a poprvé zazněla i česká hymna. Zápasové poprvé zažije tým kouče Petra Břízy v neděli od 7:30 SEČ, v klíčovém zápase vyzve Jižní Koreu. „Když se nám v něm podaří uspět, máme cestu otevřenou,“ ví Bříza. Dalšími soupeři budou USA a Japonsko.

FOTOGALERIE

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Foto: Jaroslava Krakovičová

Nominace Česka na paralympiádu 2018

Brankáři: Michal Vápenka (HC Sparta Praha sledge hokej), Martin Kudela (HC KES Sledge Studénka).

Obránci: Pavel Doležal (SHK Mustangové AUTO IN), Miroslav Hrbek (SKV Sharks Karlovy Vary), Pavel Kubeš (SHK Mustangové AUTO IN), Jiří Raul (HC Sparta Praha sledge hokej) a Karel Wágner (SKV Sharks Karlovy Vary).

Útočníci: Michal Geier (SKV Sharks Karlovy Vary), Zdeněk Hábl (SHK LAPP Zlín), Zdeněk Klíma (Motor Sledge České Budějovice), Zdeněk Krupička (HC Sparta Praha sledge hokej), David Motyčka (SHK Mustangové AUTO IN), Martin Novák (SOHO Olomoučtí Kohouti), David Palát (SHK LAPP Zlín), Zdeněk Šafránek (SHK LAPP Zlín).

Realizační tým:

Trenér: Jiří Bříza
Asistent trenéra: Jan Katauer 
Trenér brankářů: Jakub Novotný

Program českých sledge hokejistů ve skupině B

Neděle 11. března:
7:30 Česko – Jižní Korea

Pondělí 12. března:
4:00 Česko – USA

Úterý 13. března:
11:00 Česko – Japonsko

Kompletní rozpis paralympijského turnaje ve sledge hokeji naleznete ZDE.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz