Česko je krásná země, vypráví Camara. Co říká na pardubické příchody?

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

Hokejisté Pardubic se vezou na vítězné vlně. Na ledě Karlových Varů ale Dynamo nezačalo vůbec optimálně – už po 144 vteřinách prohrávalo o dvě branky. Východočeši však ve zbytku utkání zabrali a výsledek otočili ve svůj prospěch.

Aplikace Tipsport extraligy

Tři body vystřelil mužstvu z města perníku Anthony Camara. Kanadský útočník na začátku třetí periody vsítil dvě branky a i nadále potvrzuje, že jho angažování se pardubickému vedení více než povedlo.

Začátek utkání vám úplně nevyšel. Co se tam stalo?
To nevím, možná to bylo dlouhou cestou autobusem. Ještě jsme spali po tom krátkém šlofíku v autobuse. Myslím si ale, že jsme se do zápasu vrátili, probudili jsme se a ukázali, co jsme za mužstvo.

Naopak třetí perioda byla fantastická. Začala dost divoce, nepřekvapili jste trochu svého soupeře?
Neřekl bych, že jsme je překvapili. Naše formace měla momentum po celé utkání a šance tam byly. Bylo to jen o tom, kdy se to k nám v nějaký moment odrazí.

Druhé vítězství na ledě KV Areny v krátké době. Jak byla tato dvě střetnutí odlišná?
Myslím, že v tomto zápase začali lépe, jak jste říkal. Překvapili nás, museli jsme dohánět. Předchozí duel jsme je drželi a měli jsme celou dobu navrch. V tomhle je to odlišné, ale v obou případech to skončilo tak, jak jsme chtěli.

„Ještě jsme spali po tom krátkém šlofíku v autobuse."

Vy jste skóroval v obou zmíněných kláních. Sedí vám herní styl Energie?
To nevím. (směje se) Možná to je ledem, který tu je, břevny... Možná štěstí. Tak to tu prostě chodí, nevím.

Zvítězili jste popáté v řadě, jak se cítíte?
Dobře. Musíme zůstat stejní, stále ale potřebujeme růst a máme věci, na kterých musíme zapracovat a zlepšit se v nich. Jsme na cestě do play off, což je úplně jiná soutěž. Vždy máme prostor ke zlepšení.

Situace mezi vámi a Karlovými Vary byla před zápasem dost těsná, dělil vás pouhý bod. Byla i proto zvýšená motivace?
Řekl bych, že ano. Měli jsme to v hlavách. Jdete do zápasu s tím, že víte, kde se v tabulce nacházíte a jak důležitý zápas vás čeká.

Pardubice ohlásily příchod Konstantina Barulina a Andreje Kosticyna. Co na to říkáte?
Je to určitě vzrušující. Přichází noví hráči a víme, že nám věří. Musíme pokračovat v růstu a dobrých výkonech, snad dojdeme v play off daleko.

„Jsme na cestě do play off, což je úplně jiná soutěž."

Jaký je pro cizince život v Česku?
Je to trochu jiné, protože je všechno zavřené a snažíte se zůstat v bezpečí, dodržovat opatření. Nemohl jsem toho zažít moc. Povedlo se mi ale navštívit Prahu, je to krásné město. Česko je nádherná země.

Takže si užíváte své působení?
Ano, je to skvělé. Je to super, líbí se mi kultura, jídlo je skvělé a příroda je pěkná. Všechno je dobré.

Můžete nějak porovnat Tipsport extraligu s ostatními soutěžemi?
Když to porovnám se Švédskem, tak tam se všichni soustředí na bruslení, hodně forčekují. Tady je to hodně o tom držet pozice a podobně. Přesilové hry jsou také odlišné. Je to o tom adaptovat se na tu hru a přinést do ní něco svého. Podle mě to jde zatím dobře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz