Byla velká šance postoupit přes Finky do semifinále, mrzí Škorpíkovou

Foto: iihf.com

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Ani na pátý pokus v řadě se nepovedlo českým juniorkám prolomit čtvrtfinálové prokletí a budou se muset spokojit s bitvou o páté místo. Tentokrát byly nad síly juniorek Finky, které postoupily po výhře 3:1. „Je to velké zklamání,“ přiznává Patricie Škorpíková, strůjkyně jediného českého zásahu v zápase.

Oproti předchozím skupinovým bojům to byly od první minuty soupeřky, které použily zbraň českého národního týmu: aktivitu a pohyb. Během prvních minut se juniorky těžce dostávaly z pásma. Finsko se nakonec ujalo vedení na konci osmé minuty, když se z dorážky prosadila Sanni Rantalaová. 

„Do zápasu jsme vstoupili zakřiknutě. Myslím, že jsme se těch Finek báli trochu více, než by bylo zdrávo, a nechali jsme jim prostor. Takový tým toho umí využít a dát góly, které jsme nestihli zkorigovat,“ uznal kvalitu Finek trenér Pavel Zuziak.

Když už to vypadalo, že první třetina za stavu 0:1 z českého pohledu skončí, sedm sekund před koncem si Eliška Vaněčková srazila puk do branky a bylo to už o dvě branky. „Každý podobný gól, těsně před koncem třetiny – a navíc vlastní – tomu týmu nepřidá, určitě nám to nepomohlo,“ věděl dobře Zuziak.

Český tým nastoupil do zápasu bez jedné z velkých opor, Kristýny Kaltounkové. Tu společně s Karolínou Sýkorovou skolila viróza a zápas tak obě musely sledovat jenom z tribuny. „Trošku se to taky podepsalo na týmu,“ měl jasno hlavní trenér.

Tím pádem byla rozbita druhá útočná formace Haasová – Kaltounková – Čajanová. Právě Sáru Čajanovou absence její parťačky z útoku velmi mrzela. „Moc nám chyběla, hrozně nám to proti Švédsku šlo.“

Finky vedly už po dvou třetinách 3:0 a mašírovaly za postupem. V poslední dvacetiminutovce se sice české hráčky snažily cokoliv s výsledkem zápasu udělat, ale zmohly se už jenom na korekci z hole Hany Haasové, která proměnila přímo svůj únik z trestné lavice.

Patricie Škorpíková zachytila krosovou nahrávku Suomi v obranné zóně a přesnou přihrávkou poslala Haasovou za jejím čtvrtým gólem na turnaji. „Věřila jsem, že ten gól promění, jela jsem tam jenom, aby se neřeklo,“ odpověděla členka elitní formace na otázku, zda věřila Haasové, jestli dá gól.

V úplném závěru utkání to ještě zkusily Češky hrou v šesti a byly blízko další trefě. Daniela Pejšová od modré ale napálila jenom tyčku, ač to vypadalo, že kotouč se stáčí do branky. „Byla jsem zrovna na střídačce, myslela jsem si, že to je fakt gól, ale bohužel, jenom tyčka,“ nabízela svůj pohled na tuto šanci Škorpíková.

Po dvou letech si tak juniorky znovu zahrají o páté místo. To se jim naposledy povedlo urvat v Kanadě před třemi lety, tehdy přemohly Finsko poměrem 3:1. „Teď máme dva dny na regeneraci, dostaneme se z toho a ten souboj o páté místo prostě urveme,“ uzavírá Pavel Zuziak.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz