Brož opouští Jihlavu i Chance ligu, čeká ho první zahraniční angažmá

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Jan Brož mění prvoligovou Jihlavu za francouzský Briancon, který působí v tamní nejvyšší soutěži. Klub o příchodu českého brankáře informoval na svých sociálních sítích.

Fanshop národního týmu

24letý gólman působil v jihlavské organizaci dlouhých osm sezon poté, co tam zamířil v roce 2013 ještě jako dorostenec po štacích v Třebíči a v Havlíčkově Brodě.

Poslední tři ročníky už stabilně chytal za první mužstvo Dukly. Celkem v ní zasáhl do 92 utkání Chance ligy, a hned ve třinácti z nich se zaskvěl vychytanou nulou.

Ve stříbrné uplynulé sezoně 2020/21 ale odchytal za Jihlavu jen 19 zápasů, po příchodu ruského fantoma Maxima Žukova dostal příležitost jen ve dvou střetnutích.

Nyní se loučí. S Jihlavou, s Chance ligou i s českými kluzišti. Poprvé v kariéře vyzkouší zahraniční angažmá, ve francouzské Ligue Magnus se domluvil s Brianconem.

Na soupisce týmu, za který dřív hráli třeba i Robin Soudek, Michal Jeslínek, Petr Punčochář či ještě v sezoně 2019/20 Jiří Klimíček, figuruje také čtveřice Slováků.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz