Britský hrdina Davies: Neuvěřitelné! Chtěli jsme všem ukázat, že se mýlí

Foto: iihf.com

20. května 20:07

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Nikdo jim nevěřil, po šesti partiích měli na kontě strašidelné skóre 5:38, v té klíčové s Francií navíc ztráceli už tři branky. Přesto Britové slaví senzační záchranu, jejich hrdinou se stal v čase 62:03 útočník Ben Davies.

Zlatá hokejka

Jonathan mi řekl, ať to dám dopředu. Poslechl jsem ho, protože je to náš nejrychlejší hráč a taky kapitán. Dostal se mezi dva hráče, skvěle mi to předložil a já už neměl těžkou práci,“ líčí nadšený střelec, který v košické Steel Areně odšpuntoval britské oslavy.

„Je to neuvěřitelný pocit,“ jásá Ben Davies, který nezapomněl pochválit Bena Bownse. Ten v prodloužení ukázal hned několik fantastických zákroků. „To bylo vážně neskutečné, co tam předváděl! Udrželo nás to ve hře,“ říká k výkonu své gólmanské jedničky.

Na podceňované Brity by si přitom v polovině utkání nikdo nevsadil, v čase 27:37 prohrávali už 0:3. „Ale hráli jsme docela dobře. Věděli jsme, že když nepolevíme, můžeme s tím ještě něco udělat. Naštěstí se nám to povedlo,“ hlásí Davies po nevídaném obratu.

Tým, který se mezi elitu vrátil po dlouhých 25 letech, působil po snížení hladověji než soupeř, šel si za svým snem. „Měli jsme vše, co jsme potřebovali. Pár odrazů, fanoušky na naší straně, obránce, kteří odvedli skvělou práci. Všechno se to sešlo,“ těší jej.

Na Britech bylo vidět, jak moc jsou z udržení mezi hokejovou elitou nadšení. Taková radost není vidět snad ani po finálových zápasech. „Věřím, že si to teď pořádně užijeme.“ Ideální šance ochutnat slovenské pivo? „Myslím, že si jich všichni pár dáme,“ usmívá se.

Britové slaví záchranu přes zisk dvou bodů při skóre 9:41. „Chtěli jsme všem ukázat, že se mýlí. A že máme na to zůstat v elitní skupině. Což se povedlo. Kluci na celém turnaji odváděli skvělou práci, dá se na tom určitě stavět do dalších let,“ má jasno Davies.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz