Blesková výměna: Verva má Trončinského, Dynamo zase Porselanda

Foto: hcdynamo.cz

S blížícím se koncem přestupního termínu se extraligové kluby snaží vyladit kádry a co nejvíc posílit. Platí to také o Litvínovu a Pardubicích, mezi nimiž došlo k bleskové výměně obránců. Verva může nově počítat se službami Marka Trončinského (na snímku), Dynamo získalo švédského beka Mathiase Porselanda. Oba hokejisté budou v nových klubech hostovat do konce sezony.

NHL 20

Odchod Trončinského se dal tušit, zkušený zadák s reprezentačními zkušenostmi byl na odchodu z Pardubic už před časem. Klub nebyl s odchovancem ústeckého hokeje úplně spokojen a dal souhlas k tomu, aby si Trončinský hledal nové působiště. Představitelé Dynama pak sice hráče zařadili zpátky do kádru, teď je však spolupráci definitivní konec.

Dal se víceméně tušit. Zástupci Pardubic totiž v pátek přivedli zpátky jiného zadáka Nicholase Schause, jehož přednosti by měly vyniknout mj. v přesilovkách. Někdejší hráč Komety je podobným typem hráče jako Triončinský, který pak už v posledních utkáních Dynama ani nenastupoval. Verva za novou posilu obětovala Švéda Porselanda, jenž její defenzivu přišel zkvalitnit v průběhu sezony podobně jako třeba Kanaďan Sebastien Piché nebo Bělorus Roman Graborenko.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Pro Marka Trončinského jde o třetí extraligovou výměnu v kariéře. Během sezony 2014-15 mířil z Třince do Mladé Boleslavi, v ročníku 2016-17 pak od Bruslařů do Dynama. Účastník několika podniků Euro Hockey Tour tehdy pomohl Východočechům k záchraně, v letošní sezoně absolvoval za Dynamo 22 extraligových duelů, přičemž v nich vstřelil tři branky a zaznamenal šest nahrávek.

Teď Trončinský míří na šestou extraligovou štaci. Do Litvínova, kde už kdysi působil. V ročníku 2004-05 nastupoval za tamní dorost. „Především v loňské sezoně potvrdil ofenzivní kvality, ve hře pět na pět a především v přesilových hrách. Disponuje obrovskou kreativitou, což po odchodu Karla Kubáta v naší přesilovce postrádáme. Bohužel jsem tímto transferem přišli o kvalitního zadáka Mathiase Porselanda. Nicméně jsme po konzultaci – jak s hráči, tak s trenéry – došli k závěru, že nám Marek přinese především větší ofenzivní kvalitu," vysvětlil na webu Vervy generální ředitel Jiří Šlégr.

Švédský zadák Porseland přišel do Litvínova na podzim, dvě sezony předtím nastupoval za finskou Hämeenlinnu, v minulosti hrál i ruskou KHL za Podolsk, Vladivostok a pražského Lva. „Příchod Mathiase vítáme, věříme, že Mathias vytvoří s Oscarem Eklundem úderný švédský pár pro závěr sezony. Míří k nám bek se spoustou mezinárodních zkušeností, chceme, aby přinesl spolu s vůdčími schopnostmi klid do naší defenzívy,“ řekl klubovému webu asisent trenéra Petr Čáslava.

Foto: hcverva.cz

Zkušený švédský bek stihl za Vervu 15 extraligových utkání s bilancí dvou branek a čtyř asistencí, nyní míří do Dynama, kde rozšíří poměrně početnou kolonii cizinců. Východočeši se sice nedávno dohodli na ukončení spolupráce s obráncem Wishartem a útočníkem Treillem, krajánků ovšem v týmu pokračuje hodně.

Na soupisce Dynama jsou Slováci Hamerlík, Bučko, Bubela, Skokan, Hovorka, Kanaďané Cardwell s Hollandem, Francouz Perret, někdejší italský reprezentant s kanadským pasem Ihnačák, Američan Schaus, Rus Děrvuk, Švéd Eklund a nově i jeho krajan Porseland. Někteří hokejisté už ovšem za cizince považováni nejsou, neboť v TELH působí delší dobu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz