Bezprostředně: Jak svým týmům pomůžou Kašík se Sedláčkem?

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Velká brankářská rošáda se ve středu udála napříč celou republikou. Ze Zlína odchází Jakub Sedláček, jeho novým působištěm bude Sparta. Na východ Moravy naopak míří Libor Kašík, který se k Beranům vrací z Brna. Jak si oba dva vedli v letošním extraligovém ročníku a jak můžou svým novým týmům pomoci?

Jágr Chance liga

Karel Vejmelka a na Mistrovství světa juniorů skvěle chytající Lukáš Dostál vytlačili Libora Kašíka do pomyslné role třetího gólmana. Sparta naopak patří mezi týmy s nejhorší úspěšností zákroků při hře 5 na 5 v celé extralize a rozhodla se využít situace a z Beranů přivést na hostování Jakuba Sedláčka.

Zatímco jeden gólman jde do týmu, které moc dobře zná, druhý míří ze svého dlouholetého klubu, který ho k hokeji vychoval, do nového mužstva. Jak se Kašíkovi a Sedláčkovi dařilo v prozatímním průběhu letošní sezóny a jak můžou svým týmům pomoci?

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Libor Kašík

7 zápasů – 2 výhry a 5 proher

88,95 % – 26. místo (ze 36)

3,33 inkasovaných gólů na zápas – 28. místo (ze 36)

Žádné čisté konto – dělené 16. místo (ze 36)

Jakub Sedláček

33 zápasů – 14 výher a 19 proher

90,66 % – 14. místo (ze 36)

2,68 inkasovaných gólů na zápas – 14. místo (ze 36)

Dvě čistá konta – dělené 7. místo

Jak vidno, ani jeden z gólmanů nemá v letošním ročníku příliš dobré statistiky. Oba už ale v minulosti prokázali, že jsou schopní lepších výkonů, v což doufají také ve Zlíně a v Praze.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz