Azyl? Jihlava bude hrát další sezonu hned ve dvou městech

Foto: Facebook HC Dukla Jihlava

Po 17 letech se bude hrát v Jindřichově Hradci první liga. Některé zápasy v základní části zde odehraje Jihlava, která je minimálně na dva roky bez stadionu, protože řeší výstavbu multifunkční arény. Větší počet utkání ale sehraje v Pelhřimově.

„Jedna smlouva na azyl je podepsaná a druhá je na dohled," vzkázala stručně Dukla na svém Facebooku a umístila k tomu i fotku ze stadionu Jana Marka.

Celkem by měl tým z Vysočiny nastoupit do konce letošního roku k šesti domácím zápasům právě v Jindřichově Hradci (z 16 celkových).

„Harmonogram zápasů budeme teprve domlouvat, musí to být i v součinnosti s našimi soupeři," citoval Bedřicha Ščerbana Prachatický deník.

„Stadion je v dobré kondici, kvůli licenčnímu řádu zbývá doladit jen pár drobností."

„Jinak však mohu říci, že jsme rádi, že jsme se s představiteli města a provozovateli zimního stadionu domluvili na spolupráci. Stadion je v dobré kondici, kvůli licenčnímu řádu zbývá doladit jen pár drobností," dodal jednatel jihlavského mužstva.

Za pronájem jednoho utkání včetně služeb zaplatí hokejový klub provozovateli necelých 20 tisíc korun. Na konci roku se bude i kvůli nárůstu cen energií jednat o případné úpravě.

Jedna vstupenka bude stát 150 korun, uvažovat se bude možná i o permanentce jen na jindřichohradecký stadion. Zvažuje se také, že klub zařídí pro jihlavské fanoušky kyvadlovou dopravu autobusy nebo vlakem.

Na Zimní stadion Jana Marka může zavítat až čtyři tisíce fanoušků. Postaven byl v roce 1984 a generální rekonstrukcí prošel v roce 2005.

Jihlava se mimo jiné dohodla také s Pelhřimovem, kde bude především působit. „Jsme rádi, že nakonec máme nasmlouvané dva stadiony a činnost domácích spolků tolik neomezíme," řekl Ščerban.

„Jsme tedy rádi, že nakonec máme nasmlouvané dva stadiony a činnost domácích spolků tolik neomezíme."

Výhodou je, že Pelhřimov je od Jihlavy zhruba půl hodiny autem, i proto zde odehraje Dukla většinu zápasů včetně přátelských utkání s Šumperkem, Táborem a rakouským Grazem.

V krajském městě Vysočiny vyroste nová moderní hala. Dokončení se plánuje na polovinu roku 2024.

Dukla, která je mistrem posledního ročníku Chance ligy, tak bude řešit azyl minimálně dvě nadcházející sezony.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz