Augusta o Frolíkovi: Cítím z něj chuť. Čím přebil konkurenci?

Foto: hcbilitygri.cz

Po předčasném rozvázání smlouvy ve švýcarském Lausanne kolem útočníka Michaela Frolíka kroužilo rodné Kladno, zájem měly i další extraligové kluby.

Frolíka nakonec ulovil Liberec.

„Nebylo to jednoduché. Neřekl bych ale, že by šlo o překonávání nabídek," vypráví na stránkách Bílých Tygrů jejich trenér a současně sportovní manažer Patrik Augusta.

„Jednání byla vždy férová. Spíš jsem rád, že si nás Michael vybral. Bylo to o komunikaci," tvrdí Augusta. „Mluvili jsme s ním často, nastínil jsem mu jeho roli a co by z něj mohlo být. Věřím, že on pomůže nám a my jemu."

Čtyřiatřicetiletý křídelník se zařadí k největším osobnostem Tipsport extraligy, ostatně v NHL naskočil do bezmála tisícovky zápasů, získal Stanley Cup a startoval na dvou olympijských hrách.

„Přínosný bude nejen díky zkušenostem," věří Augusta. „Je vynikající bruslař, který nám pomůže v ofenzivě, ale zároveň je schopný plnit systém. Prošel nejlepší ligou na světě, taková posila by pomohla každému týmu."

„Bylo to o komunikaci. Mluvili jsme s ním často."

„Určitě by měl patřit k našim lídrům," dodává v rozhovoru pro web hcbilitygri.cz. „Cítím z něj chuť vrátit se  zpátky. Je od prvního dne v mužstvu a bude mít svoji pozici, na které může pracovat. Zkrátka ví, kam patří."

Po Frolíkově příchodu už mají Severočeši kádr prakticky hotový. „Nechal bych si prostor ještě pro jedno jméno, jinak je soupiska kompletní," potvrzuje Augusta.

Kromě Frolíka patří k dalším velkým posilám obránce Uvis Janis Balinskis a kanonýr Michal Bulíř. „Věřím, že jsme přivedli hráče, kteří nám pomohou být lepší než loni," uzavírá liberecký kouč.

Foto: hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz