Anglická královna zná jen vítěze, culí se Najman. Myslí na zahraničí

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Adam Najman prožil životní sezonu, ve které se i přes problematickou situaci kolem covidu vypracoval z Benátek nad Jizerou přes mistrovství světa dvacítek až do extraligy a jejího play off. Od starších spoluhráčů nasbíral spoustu zkušeností a zpětně ho mrzí jenom chybějící fanoušci i únik titulu.

Fanshop národního týmu

Souhlasíte, že vaše poslední sezona byla skvělá?
Souhlasím, zatím moje nejlepší. Byla to neskutečná zkušenost, každým dnem nás mladé hráče ti zkušenější posouvali, jak hokejově, tak i v osobním životě. Základní část sezony jsme zvládli dokončit na čtvrtém místě a jsem hrozně rád, že jsem mohl ve své první sezoně hrát finále. Jen doufám, že příští sezonu zvládneme i ten poslední krok. Stát na té druhé straně bez poháru si budu dlouho pamatovat.

Byl to až tak hořký pocit?
Je škoda, že jsme nevyhráli titul. I druhého místa si ale vážíme, i když anglická královna si druhý den ráno přečetla jen o vítězi. (směje se) Osobně jsem hrozně rád za zkušenosti a taky za to, v jakém týmu jsem mohl hrát.

Jak se pro vás sezona vyvíjela?
Celá sezona byla s ohledem na situaci s covidem složitá. Ze začátku jsem sbíral cenné zkušenosti v extralize a v Benátkách jsem dostával ice time při všech herních situacích. V obou týmech jsem se snažil být co nejplatnější v dané roli. Na přelomu roku jsem se dostal do výběru dvacítky na mistrovství světa v Kanadě, kde to nevyšlo podle našich představ, ale otevřelo mi to oči. Po návratu jsem kvůli zraněním klíčových hráčů dostal v Liberci větší prostor na ledě a snažil jsem se důvěru splácet. Většinu zápasů jsem odehrál s Michalem Bulířem a Dávidem Grígerem, kteří mi předávali zkušenosti.

„Je škoda, že jsme nevyhráli titul. I druhého místa si ale vážíme, i když anglická královna si druhý den ráno přečetla jen o vítězi.“

Spolupráce Liberec–Benátky se i vám vyplatila…
V tomhle je Liberec parádní – v práci s námi mladými hráči. Když si hráč řekne svojí výkonností a pracovitostí o posun z juniorky do Benátek, tak dostane šanci mezi dospělými. To samé platí pro posun mezi Benátkami a Bílými Tygry. Vzniká tady díky tomu zdravá konkurence. Hráči, kteří chtějí, se navzájem posouvají každým dnem, a to i díky možnostem našeho areálu.

Splnil jste letos cíle, které jste si stanovil?
Osobní cíle jsem splnil. Měl jsem dva základní – dostat se a konkurenceschopně odehrát sezonu za Bílé Tygry a hrát na mistrovství světa juniorů. Ani tak ale spokojený nejsem. Nikdy nebudu, vždycky je na čem pracovat. I když jsem se v sezoně posunul celkově jako člověk i jako hokejista, pořád je přede mnou spousta práce.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Kromě jiných úspěšných momentů jste vstřelil i první extraligový gól. Budete si ho pamatovat dlouho?
Jasně, v životě je pár okamžiků, na které člověk nezapomíná. Najel jsem si do osy, Rony Knot posunul puk Kubovi Rychlovskému na mantinel a ten mě nádhernou přihrávkou za beka našel, já už měl jen jednoduchou práci usměrnit puk do brány.

S Jakubem Rychlovským jste hodně sehraní, viďte?
Je to super člověk, sedli jsme si na ledě i mimo něj a máme spolu hodně zážitků. Od začátku, co jsem přišel do Liberce, jsme spolu hráli v lajně v klubu i v mládežnických reprezentacích. Právě s ním se každý den společně posouváme a soupeříme ve všem možném, ať už je to tenis, nebo blbé odnášení ručníku do prádla.

Na jaře jste odehrál celé play off i s velkým prostorem na ledě. Napadlo by vás to půl roku předtím?
Nenapadlo, ale jsem za to hrozně rád. Zaslouženě jsme došli až do finále, i když nám moc lidí nevěřilo. Škoda jen toho posledního kroku. Jsem hrozně rád, že jsem mohl být součástí takového týmu. Jen je škoda, že nemohli být na zimácích fanoušci. Věřím, že by to bylo ještě minimálně o stupeň jiné.

Jak si zpětně promítáte průběh vyřazovacích bojů?
Bylo to moje první play off, takže asi nemůžu soudit, co kdy rozhodlo, ale z mého osobního pocitu nám hrozně pomohl první zápas v sérii s Hradcem. Potom sedmý zápas se Spartou byla neskutečná zkušenost, neskutečný zápas, na který nezapomenu. A s Třincem nám to bohužel nevyšlo. Bůh ví, jak by to dopadlo, kdyby nám nechyběli klíčoví hráči.

„Ani tak ale spokojený nejsem. Nikdy nebudu, vždycky je na čem pracovat.“

Povzbudila vás v průběhu play off nová smlouva?
Snažil jsem se na to nemyslet, ale jsem hrozně rád, že se můžu další roky posouvat právě v Liberci. Doufám, že si svými výkony řeknu o zahraniční angažmá.

Jaký máte teď program? Těšíte se na novou sezonu?
Pondělí až pátek trávím v Liberci pod vedením Aleše Pařeze, máme tréninky v posilovně a na ledě. Na víkendy jezdím domů do Jihlavy, kde mám individuální program, čas na výlety a regeneraci. A na sezonu se těším hodně. Budeme mít ty nejvyšší cíle, nastavím si osobní cíle a doufám, že se vrátí diváci do ochozů.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz