150 druholigových utkání v řadě! A Bobr Jakub Pořický pokračuje dál

Foto: hcvm.cz

Ve východní skupině druhé ligy se jedná o velmi výraznou osobnost. Jakub Pořický působí v dresu Valašského Meziříčí čtvrtou sezonu a může se pyšnit opravdu unikátním počinem. Obávaný zakončovatel Bobrů nevynechal sto padesát zápasů za sebou. Přiznává, že občas jej zranění trochu limitovalo, ovšem ze hry ho ještě nevyřadilo. Bývalý útočník prvoligového Ústí nad Labem rozhodně hodlá v této sérii pokračovat.

HokejkaSHOPvanoce

Odehrál jste 150 utkání v řadě, vnímáte tohle číslo jako úspěch?
Určitě ano, myslím si, že se to jen tak nepodaří. Jsem za to strašně rád a doufám, že tohle číslo ještě prodloužím.

Opravdu jste měl takové štěstí a nezaskočila vás žádná zranění?
Zranění tam samozřejmě nějaká byla, ale žádná větší, kvůli kterým bych musel vynechat zápas.

Hrozilo někdy přerušení této skvělé šňůry?
Ano, dokonce nedávno. Měl jsem problémy se zápěstím, ale hodně mi pomohl fyzioterapeut z Kroměříže a taky to, že se nehraje pořád středa a sobota za sebou, ale občas je tam volné kolo. Mohl jsem pár dní využít na regeneraci.

Nejenže sbíráte starty, ale řadíte se pravidelně i k nejlepším střelcům týmu. Máte na to nějaký recept?
Recept na to nemám, hokej mám rád, a to je asi základ. Nikdy jsem žádný velký střelec nebyl, spíš jsem měl vždy roli bránícího hráče v týmu, ale loni jsem začal hrát pravé křídlo a vyměnil jsem hokejky za měkčí. Začal jsem všechno střílet po brance a zatím se to vyplácí.

Na ledě jste dost výrazný hráčem. Nesnaží se vás občas soupeři záměrně provokovat?
Určitě snaží, já to dělám taky, to k hokeji prostě patří. Osobně tohle hecování a provokování mám rád a někdy mě to dožene k lepším výkonům.

Ještě před příchodem do druholigového Valašského Meziříčí jste hrál první ligu v Ústí nad Labem. Co vás táhlo domů?
Bohužel nastala situace, že Ústí zužovalo kádr. Začalo spolupracovat s Mladou Boleslaví, stali se jakoby její farmou a nechali si jen pár hráčů. Se mnou smlouvu také neprodloužili. Hledal jsem angažmá v první lize, ale bohužel jsem žádné nenašel, takže jsem se vrátil domů a jsem rád, že můžu oblékat dres Bobrů.

Foto: Richard Müller, hcvm.cz

Bobři teď prožívají nejlepší sezonu za poslední léta. Čemu kladete největší zásluhu těmto výsledkům?
Už loňská sezona nebyla špatná, vyvrcholilo to play off, kde jsme v semifinále zatápěli ambiciózní Porubě. Velkou měrou se na tom podílí to, že zůstalo jádro týmu i trenér. S kluky v šatně máme skvělou partu. Hrajeme to, co po nás trenér chce a funguje to.

Váš sportovní manažer Petr Dvořák je zároveň hráč, tedy i součást kabiny. Jak kabina vnímá tuto nestandardní situaci?
Nijak negativně to určitě nevnímáme. Petr Dvořák je v šatně normální hráč jako každý jiný a manažerskou pozici zastává u sebe v kanceláři.

Na sociálních sítích se nedávno objevilo video, na němž sarkasticky předáváte právě Petru Dvořákovi puk, kterým vstřelil první gól sezony. Platí tedy to, že i přes jeho manažerskou pozici je atmosféra uvolněná?
Jak už jsem řekl, v šatně je Petr hráčem a je to i můj dobrý kamarád, takže jsem si mohl tuhle srandičku dovolit. Nějaké hecování a srandičky v šatně probíhají denně a už mi to stihl i nějakým způsobem vrátit zpět. Takže ano, atmosféra v šatně je uvolněná.

Odehráli jste už dva zápasy v konfrontaci se skupinou Jih. Jak se vám zatím jeví její kvalita?
Je to jiné, nikdo neví, jakým stylem a taktikou soupeř hraje. Týmy se neznají, na rozdíl od své skupiny, v níž hrají pořád dokola. Začátky zápasu jsou opatrné, spíš se čeká na to, jak kdo a s čím vyrukuje. Těžko se hodnotí po dvou odehraných kolech, teď nás těch zápasů se skupinou Jih čeká víc po sobě, takže třeba po Vánocích můžeme skupiny porovnat. Vždy se říkalo, že skupina Východ má ve druhé lize lepší kvalitu, protože tady bylo víc prvoligových týmů. Za posledních pár let postupují do první ligy jen týmy z Východu, takže uvidíme, jak to bude letos.

Nastavíte si další metu v počtu odehraných zápasů v řadě?
Žádné mety si nenastavuju, hokej je hodně nevyzpytatelný a z mých zkušeností vím, že když si člověk něco nastaví, nemusí to vyjít. Samozřejmě udělám všechno proto, abych svou šňůru zápasů ještě prodloužil a mohl pomoct našemu týmu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz