12letý vsetínský zázrak. Bruslím čtyři roky, říká Vilém po výhře v dorostu

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Kdyby se v mládeži vedly rekordy, jeden by se teď dost možná přepisoval. Vsetínský brankář Lukáš Vilém nastoupil ve 12 letech a 5 měsících do prvního zápasu extraligy dorostu, a rovnou vychytal vítězství!

Plekanec Chance liga

V ELIOD Extralize dorostu letos nastupují hokejisté ročníků 2003 a 2004, z toho staršího čerpá reprezentace do 16 let. Když už se kluci ve věku Lukáše Viléma zajdou na zápasy podívat, myslí hlavně na to, jestli se z osmé třídy do dorostu vůbec prosadí.

On to ale zvládl ve chvíli, kdy může ještě skoro celé dvě sezony chytat za žáky.

A čím je to obdivuhodnější? S hokejem začal teprve nedávno!

„Bylo to ve Valašském Meziříčí, kde jsem před čtyřmi lety měl své první kroky na ledě. Postupně jsem začínal chytávat, protože taťka měl doma výstroj a já se do ní začal oblékat. Taťka chytával a udělal si áčkovou licenci, takže mi hodně radil. A pak, když mě pozvali na Vsetín, jsem přešel sem,“ vypráví v rozhovoru pro klubový web.

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

I za tak krátkou dobu se stihl parádně vypracovat. Ve vsetínské mládeži platí za obrovského talenta, na žákovských turnajích sbírá spoustu cen. Trenéři dorostu si ho nevytáhli náhodou. Ale takovou premiéru snad ani nikdo z nich nečekal.

„Byl jsem nervózní, a to dost. Ale nějak jsem se s tou nervozitou popasoval,“ vypráví. Do branky šel přitom ve chvíli, kdy jeho Vsetín neměl ani bod, zatímco soupeř z Třince ještě neprohrál... „Byly to pro mě hrozně dojemné chvíle. Měl jsem strašnou radost, že mě trenér Luboš Konečný nechal chytat,“ popisuje úvodní minuty zápasu.

Valaši byli proti favoritovi celý zápas napřed, dokonce ho i přestříleli, ale o výhru 4:3 museli bojovat až do samotného konce. „Chytalo se mi výborně. Myslím, že i zbytek týmu hrál dobře. Dávali jsme góly, i když je pravda, že jsme toho mohli proměnit daleko víc. Já měl smůlu při třetím gólu. Jinak to bylo v pohodě, takže jsem spokojený,“ hlásí Lukáš Vilém.

Jedním dechem ale přiznává, že těžší zápas opravdu nikdy nechytal. „Určitě tam byly velké rozdíly. Ten největší asi v rychlosti, ale taky na mě šly daleko silnější rány. Ve starších žácích je to samozřejmě všechno pomalejší a tady to bylo občas až neskutečné, ale užil jsem si to,“ tvrdí spokojeně.

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

Pro jeho starší parťáky je možná až kruté, že co se v prvních třech kolech nepovedlo jim, to zvládl ve čtvrtém jejich mnohem mladší nástupce. Vlastně na tom ani nemuseli mít vinu. Tak či tak, hrdina první výhry byl jasný.

A po zápase si užil zaslouženou děkovačku. „Oslavy byly neskutečné. Kluci mě hrozně pochválili, stejně tak trenér. Děkovačka byla samozřejmě taky úplně super,“ usmívá se.

Než se napevno usadí v kádru dorostu, bude si muset počkat. Ale aby po takovém začátku nedostal další šanci? „Trenér mi zatím nic neříkal, ale já doufám, že se aspoň do jednoho zápasu ještě dostanu a zachytám si,“ dodává Lukáš Vilém.

Schválně si to jméno zapamatujte. A za pár let... Třeba uvidíme.

Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz