0:3 vypadá hrozivě, ale ještě neskládáme zbraně, velí Voráček. Co pře s Jágrem?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Mluvilo se o tom, že jde o předčasné finále Chance ligy, ale zatím se žádné velké drama nekoná. Poruba sice v semifinále nad Kladnem pokaždé vedla, ale druhé poloviny utkání vůbec nezvládá. Proto prohrává už 0:3 na zápasy a dnes bude na svém ledě odvracet konec sezony.

Aplikace Tipsport extraligy

„Ty zápasy jsou jako přes kopírák, pak se to nasype do naší branky,“ mrzí zkušeného obránce Tomáše Voráčka. „Čekali jsme, že už na Kladně něco urveme, ale bohužel. 0:3 vypadá hrozivě. Je to určitě zklamání, ale dokud ještě žije naděje, tak se o to porveme,“ doplňuje.

V úvodním zápase vedl RT TORAX ještě ve 37. minutě 2:1, ve druhém držel stejný výsledek ve 36. minutě a doma těsné vedení 1:0 ještě ve 35. minutě. Jenže hraje se šedesát minut, Rytíři mu v dalším průběhu nasypali třináct branek a slavili výhry 5:3, 6:2 a naposledy 4:1.

Voráček ale rozhodně odmítá, že by svěřenci trenérů Karla Suchánka a Davida Moravce neměli natrénováno. „To si nemyslím. Podle mě to pramení spíš z toho, že mají každý zápas víc střel. Pak je jenom otázka času, kdy nám tam po nějaké chybě spadne gól,“ míní.

Pokud chce Poruba ještě sérii zdramatizovat, bude muset přidat. „Změnit už toho teď moc nemůžeme, ale zkusíme na tom zapracovat a vyvarovat se horší druhé půlce zápasu. Potom můžeme hrát důstojnou roli a vyrovnanou partii, musíme tomu dát zkrátka víc,“ velí.

Voráček a spol. přitom šli do prvního prvoligového semifinále v historii klubu s deseti triumfy v řadě. „Už takhle je to úspěch pro porubský hokej, ale chtěli jsme určitě víc. Možná jsme se namlsali tou sérií, Kladno má však zkušenější tým než Prostějov a Přerov,“ má jasno.

„Hrají zodpovědně dozadu, jednoduše, což nám někdy chybí, a dokáží potrestat naše chyby. Nám chybějí základní věci play off hokeje jako je třeba přidržení hráče, když nás napadají. Takové maličkosti, které oni dělají. V detailech nás zkrátka přehrávají,“ líčí Voráček.

Kladnu pomáhají i zkušenosti Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance. „Jejich jména mluví sama za sebe. Proti Jardovi Jágrovi jsem hrál už dřív v extralize. Určitě byl rychlejší, ale ty zkušenosti, dlouhá hokejka, síla... To se neztratí. Pořád je nepříjemný, hlavně při přesilovkách.“

 

Voráček se s 49letou legendou dvakrát dostal i do slovní pře. „Nejdřív jsem říkal, že to nebyl ofsajd, že udělali chybku, což se stane. A pak mě asi při vyloučení vinil ze simulování, ale to jsem mu říkal, že když mi borec visí na krku, tak s tím těžko něco udělám,“ prozrazuje.

Série mezi Porubou a Kladnem pokračuje už dnes v RT TORAX Areně čtvrtým dílem. „Musíme do toho šlápnout, ještě neskládáme zbraně,“ velí odhodlaně Voráček. Urve jeho tým první výhru, nebo už budou Rytíři slavit postup do finále? Sledujte od 17:30 živě na Hokejka TV.

Sestřih třetího utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz