Vítkovičtí šli poosmé na Pustevny, déšť je neodradil: Nejsme z cukru

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

12. června 2017, 11:21

Adam Bagar

Počasí jim sice vůbec nepřálo, ale ani vydatný déšť neodradil vítkovické příznivce od tradičního výšlapu na oblíbené Pustevny. Společně se svěřenci trenéra Jakuba Petra se jich v rámci osmého ročníku akce zúčastnily přibližně tři stovky. "To je neuvěřitelné," rozplýval se na klubovém webu obránce Marek Hrbas.

Fanshop

Slunečný pátek. Slunečná neděle. Ovšem právě v sobotu, kdy vítkovické vedení už poosmé za sebou pořádalo výšlap na Pustevny, počasí vůbec nepřálo. Ještě ráno to přitom vypadalo dost nadějně, ale pak se zatáhlo. Ostravský tým se svými fanoušky vyšel od hotelu Ráztoka v deset hodin.

"I přes ten déšť to byl právě díky našim věrným fanouškům opravdu nezapomenutelný zážitek."

A to už pršelo. "V Anglii se také hraje fotbal, když prší, proto jdeme," zavelel kouč a generální manažer klubu Jakub Petr. A vítkovičtí příznivci následovali. "Nejsme z cukru. Jdeme do toho," smál se jeden z nich. "Co je to Spartan race v porovnání s letošními Pustevnami, a přesto je to super," dodal vzápětí.

Déšť, který sílil, fanoušky neodradil, s extraligovým mančaftem se jich vydaly do hor přibližně tři stovky. A to je číslo, které mnohé borce překvapilo. "Je to neuvěřitelné. Počasí se opravdu nepovedlo, ale přišlo neskutečné množství lidí," pokyvoval obránce Marek Hrbas, jenž chválil ostravské příznivce.

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

"Ten jejich počet jenom dokazuje, jak moc věrné fanoušky máme a že jsou ochotni s námi jít za jakýchkoli podmínek. Moc si toho vážíme. Já sám musím říct, že i přes ten déšť to byl právě díky našim věrným fanouškům opravdu nezapomenutelný zážitek," doplnil čtyřiadvacetiletý bek Petrova výběru.

Promočení hráči a fanoušci se na Pustevnách usadili v kolibě Valaška, v tradiční dřevěnici si dali nějakou tu kyselici a další místní dobroty, stejně jako v minulých letech nechyběla ani improvizovaná autogramiáda. Akce se přes nepříznivé počasí povedla, už nyní se všichni těší na devátý ročník výšlapu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz