Reprezentant Lev jde z Plzně do Vítkovic. Změna k životu patří, říká

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Už delší dobu předpokládaný přestup v rámci Tipsport extraligy je potvrzen: Útočník Jakub Lev opouští Plzeň, na víceletém kontraktu se dohodl ve Vítkovicích. Ridera tak posílila kádr o českého reprezentanta, který se zúčastnil i letošního mistrovství světa, byť do hry nezasáhl.

Fanshop

Lev v šestadvaceti letech stále ještě skrývá potenciál k dalšímu vývoji, i proto o něj měly Vítkovice už před skončením uplynulé sezony velký zájem. Naposledy oznámily příchod Rastislava Deje z Hradce Králové, nyní se k němu přidal výrazně mohutnější kolega do útoku. „Jakub Lev přesně zapadá do našeho herního pojetí, navíc je to bojovný typ, který umí být produktivní. Vše do sebe v tomto směru zapadá. O jeho služby jsme stáli a i on sám projevil velký zájem stát se součástí Vítkovic,“ říká hlavní trenér a generální manažer Ostravanů Jakub Petr.

„V Plzni jsem byl od šesté třídy a zažil jsem tam přechod přes juniory až do áčka. O Plzni nemůžu říct křivé slovo, ale změna k životu patří. Rozhodl jsem se, že to s hokejem zkusím jinde.“

Plzeňský odchovanec dosud opustil svůj klub jen v rámci druho- či prvoligových hostování, posledních pět let už platil za pevnou součástku kádru. V roce 2013 slavil se Škodovkou extraligový titul, individuálně nejpovedenější pro něj byl ročník 2015/16, kdy 42 body (18+24) pomohl Plzni k bronzovým medailím. V uplynulé sezoně nasbíral o osm bodů méně, k 18 gólům přidal 16 asistencí.

Povedené výkony už v ročníku 2014/2015 vynesly Lva do reprezentace. Letos ho trenér Josef Jandač oslovil po povedeném play off, plzeňský forvard v šesti zápasech za národní tým zapsal své první čtyři body (3+1) a dostal se až na mistrovství světa. Zůstal však mimo soupisku, s týmem pouze trénoval.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

I vzhledem k šampionátu odtajnily Vítkovice přestup až nyní. „Byl to náš záměr, chtěli jsme dát Jakubovi prostor k tomu, aby se mohl plně soustředit na své povinnosti v reprezentaci a nemusel řešit nic jiného,“ říká Jakub Petr. Do jeho kádru přichází aktuální extraligový rekordman – Lev odehrál 312 zápasů v řadě bez jediné absence!

Šestadvacetiletý hokejista má před sebou první angažmá v nejvyšší soutěži mimo západočeskou metropoli, loučení pro něj nebylo snadné. „V Plzni jsem byl od šesté třídy a zažil jsem tam přechod přes juniory až do áčka. O Plzni nemůžu říct křivé slovo, ale změna k životu patří. Měla by to být pozitivní věc, která mi pomůže a nakopne mě. Rozhodl jsem se, že to s hokejem zkusím jinde, a vybral si Vítkovice. Věřím, že mne to posune dál,“ hlásí téměř stokilový bojovník.

„Počítám s tím, že budu mít stejný úkol, jaký jsem měl v Plzni, to znamená střílet góly, rozdávat přihrávky a celkově být platný pro tým. Moc se na tuto novou výzvu ve Vítkovicích těším,“ doplňuje.

Rideru naopak opouští Stanislav Balán, který se s klubem dohodl na ukončení smlouvy. Moravané zato vyzkoušejí dalšího útočníka Marka Kaluse, jejich kmenový hráč odehrál poslední dva ročníky ve WSM Lize za Havířov. Autor 25 bodů (12+13) z uplynulé sezony si během přípravy zkusí vybojovat první extraligové angažmá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz