Třída & bída: Kubalík jako Kubalík a mizerná produktivita Litvínova

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Rychle projet, na co se zaměřit, večer je tu desáté kolo. Výběr nejzajímavějších statistik Tipsport extraligy pro vás má rubrika Třída & bída. Tentokrát se dozvíte, kdo nemrhá svěřeným časem na ledě a umí z minima vytěžit maximum, komu se daří v jihlavském dresu, ale i tři týmové statistiky, s nimiž by ve všech jmenovaných táborech rádi něco udělali…

Fanshop

Třída

Piráti mají (CH)chloubu
Každý jeho bod byl primární, to znamená gól nebo první asistence. Co na tom, že jsou zatím jen čtyři, tři góly a finální přihrávka. Pirát Černovous, chomutovský Roman Chlouba, totiž zatím v sezoně dostal důvěru pouze na 54 minut a 20 vteřin čistého času. Primárních bodů tak za 60 minut hry nasbírá průměrně 4,42. Víc než nejproduktivnější muž ligy Dominik Kubalík.

Kubalík se nezapře
A když už jsme u těch Kubalíků, tak co myslíte, který z bratrů se dokáže ve hře v rovnovážném stavu za 60 minut dostat do více šancí, tedy ke střelám ze Semtex zóny? Jistě, starší Tomáš, posila Jihlavy. Jinak bychom se neptali, že ano… Jeho údaj zní 8,47 šance. Bratr má, bratru, 8,06. Ovšem taky deset gólů za devět zápasů, zatímco Tomáš dosud žádný během svých čtyř startů od návratu do extraligy.

Se Suchánkem vůbec ne na suchu
Je mu dvaatřicet, do extraligy se prokousal poprvé v kariéře a vede si v ní zatím skvěle. Jihočech Jakub Suchánek, nováček v dresu nováčka, tedy Jihlavy, se vyskytoval na ledě už při jedenácti vstřelených gólech Dukly, pokud se hrálo ve stejném poštu na obou stranách. A Jihlava takových gólů dala zatím dvacet. Více než polovina se tedy zadařila se Suchánkem v akci. Statný zadák si navíc vede solidně i ve vlastním pásmu, takže s bilancí +6 se drží jedenáctý v lize a spolu s vítkovickým Ivanem Barankou jsou jediní dva z top 12 pořadí plus minus, kdo nenosí dres Plzně.

Bída

Litvínovské skóre se nehübe vpřed
Mohlo se jim dařit, mohli být bídní, ale pokaždé u toho dávali spoustu gólů. Ne tak v tomto ročníku. Cheza klesla na poslední místo a může za to zas a jenom mizerná produktivita. Obávaná ofenzivní bašta střílí v průměru jen 1,38 branky na zápas? Vážně? Nejproduktivnější hráč týmu Jakub Černý se krčí až 44. místě ligy, klíčové postavy Viktor Hübl (0+1) a Peter Jánský (1+1) symbolizují trápení, s nimi to odnáší i zbytek týmu. Plesovou sezonu tentokrát v Litvínově vyhlížejí s nadějí, že osvědčené střelce probudí.

Hradecký hendikep
Minus jedna, tak vstupují do zápasů borci Mountfieldu. V osmi z dosavadních devíti utkání totiž dostali úvodní gól zápasu a museli otáčet skóre, což se jim ne vždy daří dotlačit do úspěšného konce. Jen proti Zlínu šli jako první do vedení, a to jim vydrželo jen minutu a půl. Na kole štěstí by si měli Bednářovci vytočit zrušení zvláštního hendikepu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz