Třída & bída: Kubalík řádí, Krejčík na ledě je výhra. Pech čeká na body

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Kteří hráči to momentálně v Tipsport extralize válí na prvotřídní úrovni, a čí výkony by se naopak daly charakterizovat slovem „bída“? Na to se vám budeme každý týden snažit odpovědět díky novinkám v rozšířených statistikách české nejvyšší hokejové soutěže, které najdete jen na hokej.cz. Do kategorie „třída“ jsme v prvním díle nové rubriky zařadili Dominika Kubalíka, Jakuba Krejčíka a Branislava Konráda, do škatulky „bída“ potom Stanislava Dietze, Lukáše Pecha a Ondřeje Veselého. Podívejte se na statistické argumenty.

Fanshop

TŘÍDA

Dominik Kubalík (útočník, HC Škoda Plzeň)

V tabulce kanonýrů má Dominik Kubalík jen o jeden zásah méně než Tomáš Marcinko z Třince, který se trefil sedmkrát. Plzeňský ostrostřelec vyčnívá v přepočtu gólů na 60 minut hry (G/60), kde je s hodnotou 3,81 nejlepší v Tipsport extralize. Tradičně má i velké množství střel. Na branku jich vyslal 20 (6. nejlepší v TELH), celkových střeleckých pokusů (iCF) však má na kontě 37, tedy o dvě méně než jeho ex-spoluhráč Jakub Lev z Vítkovic. V přepočtu na 60 minut (iCF/60) je ale znovu v soutěži nejlepší on

Branislav Konrád (brankář, HC Olomouc)

Po úvodních třech kolech měl děsivé statistiky. Úspěšnost zákroků pouhých 78,33 % a průměr šesti inkasovaných branek na utkání. Liberci však následně nedovolil z 23 střel skórovat, Litvínovu nestačilo ani 29 pokusů. Tím si vylepšil čísla na následující hodnoty – úsp. 86,26 %, prům. 3,60. Konrád neinkasoval už 126 minut a 44 vteřin. Zatím nejdelší sérii nového ročníku bez obdrženého gólu drží litvínovský Michael Petrásek, jehož neprůstřelnost po 137 minutách a 35 vteřinách ukončili v minulém kole Konrádovi spoluhráči. 

Jakub Krejčík (HC Kometa Brno)

Když je Krejčík na ledě, je to znát. Je třetím nejlepším hráčem v soutěži, jehož tým při jeho pobytu na ledě vypálil nejvíce střel na branku (SF – 81, sám jich vyslal 15). Co se týká všech střeleckých pokusů (CF – 138), zde je společně s třineckým Martinem Růžičkou nejlepší. Jeho tým si za jeho pobytu na ledě také vytvořil největší množství šancí, tedy střel ze SEMTEX zóny, nebo-li „slotu“ (SCF – 44). Se čtyřmi kladnými body je pak nejlepší mezi Brňany ve statistice +/-, na svém kontě má zatím tři body za tři asistence. 

BÍDA

Stanislav Dietz (obránce, HC VERVA Litvínov)

V době, kdy je Stanislav Dietz na ledě, se soupeři často dostávají ke střelám, tudíž i k šancím. Ve statistice SA/60, což jsou střely na branku proti jeho týmu přepočteny na 60 minut hry, patří s hodnotou 45,41 na čtvrté místo TELH (mezi hráči s alespoň 40 minutami). Soupeři se pak dostali dohromady k 33 šancím (SCA), tedy střelám ze SEMTEX zóny, hůře na tom jsou jen tři hráči. Z toho dva (Vladimír Roth a Tomáš Marcinko) mají o dvě utkání více. V přepočtu na 60 minut v této statistice je ale Dietz nejhorší (SCA/60 – 27,75). 

Lukáš Pech (útočník, HC Sparta Praha)

Lukáši Pechovi se snaha upřít nedá. Když nahlédne do statistiky, která ukazuje hodnotu střel na branku pro tým v době, kdy byl určitý hráč na ledě, a přepočtete ji na 60 minut (SF/60), nenajdete lepšího hráče, než je Pech (hodnota 47,85). Sám se dostal do sedmi šancí (22. nejlepší v TELH, druhé nejlepší ve Spartě), přesto vítěz bodování minulého ročníku soutěže po čtyřech duelech stále čeká na první bodový zápis. 

Ondřej Veselý (útočník, Aukro Berani Zlín)

Tápe celý Zlín, tápe i jeho kapitán. Ondřej Veselý na ledě přitom tráví dost času, v průměru je třetí nejvytěžovanější útočník Beranů (TOI/GP – 16:03). Při jeho pobytu na ledě ale vyslal jeho tým na branku jen 18 střel (232. místo z 243. v TELH mezi hráči s alespoň 40 odehranými minutami). V přepočtu na 60 minut (SF/60) je s číslem 13,46 předposlední. Podobně špatně je to i ve statistice šancí, které si Zlín vytvoří, když je Veselý na ledě (SCF – 239., SCF/60 – 240.). Není divu, že Veselý na své první body stále čeká.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz