Třebíč oslaví výročí velkou exhibicí. Dorazí Eliáš, Erat, Mikeska i Zelenka

Foto: Jan Šindelář, hstrebic.cz

Na zimní stadion v Třebíči se ve středu 21. prosince sjedou nejvýraznější osobnosti klubové historie z posledních dvou dekád. Sehrají exhibiční duel, kterým Horácká Slavia oslaví dvacetileté výročí v první lize. Žádný jiný tým v ní nepůsobí déle.

Fanshop

Dres Horácké Slavie opět obléknou Patrik Eliáš, Michal Mikeska, Kamil Pokorný či ikony jihlavského hokeje Bedřich Ščerban s Oldřichem Bakusem, kteří v minulosti táhli i Třebíč. Čestným hostem bude Tomáš Zelenka. Hokejového svátku se zúčastní také Martin Erat nebo Leoš Čermák.

Před zahájením exhibičního utkání (od 17:30) se na ledě představí takřka kompletní tým, který v roce 1997 vybojoval postup do první ligy. Ta se v Třebíči hraje dodnes. „Hrát v našem městě druhou nejvyšší soutěž dvacet let bez přestávky rozhodně není samozřejmostí. Tento úspěch možná docení až historie," řekl pro hstrebic.cz dlouholetý generální ředitel klubu Karel Čapek.

Soupeřem Třebíče bude HC Olymp, který vede herec Martin Dejdar. Nastoupí za něj mimo jiné Vladimír Šmicer, Horst Siegl a Ivan Hašek.

V současnosti je prodáno více než tisíc vstupenek. Cena jednoho lístku je sto korun, děti do 140 centimetrů mají vstup zdarma. Na závěr akce je připravena autogramiáda a probíhá také dražba hraných dresů.

„Hrát v našem městě první ligu dvacet let bez přestávky není samozřejmostí. Tento úspěch možná docení až historie."

Největší úspěchy Horácké Slavie přišly na přelomu tisíciletí, kdy klub z Vysočiny skončil třikrát druhý po základní části. Ve vyřazovacích bojích ale nikdy nedokázal přejít přes brány semifinále. Mezi čtyři nejlepší týmy se Horáci dostali i v letech 2013 až 2015. V právě probíhajícím ročníku WSM Ligy jsou osmí.

Třebíč je známou hokejovou líhní. Do velkého světa ledního hokeje vyslala Patrika Eliáše, Martina Erata, Vladimíra Sobotku, Ondřeje Němce, Leoše Čermáka, Michala Mikesku, Romana Erata, Rostislava Malenu, Pavla Kubiše, Lukáše Nahodila, Martina Dočekala, Tomáše Vondráčka, Marka Laše, Jiřího Berouna, Viléma Buriana a z let dřívějších reprezentanty Vladimíra Bouzka, Romana Mejzlíka, Karla Čapka, Oldřicha Válka, Miloslava Ošmeru, Milana Vidláka či Libora Havlíčka. Třebíčskou mládeží prošel také Tomáš Čachotský. V poslední době se o slovo hlásí Karel Vejmelka, Dominik Valík, Filip Pyrochta, Matěj Novák nebo Tomáš Mlynář.

Soupiska výběru hvězd Horácké Slavie

Brankáři: Stanislav Neruda, Filip Luňák

Obrana: Kamil Pokorný, Rostislav Malena, Zdeněk Sedláček, Karel Šefčík, Marcel Hrbáček, Bedřich Ščerban, Tomáš Zeman, Lukáš Sláma, Oldřich Kališ

Útočníci: Patrik Eliáš, Michal Mikeska, Roman Erat, Radek Novák, Jiří Oliva, Martin Sobotka, Petr Zahradník, Karel Vejmelka starší, Michal Kaňka, Jakub Žiška, Robert Holý, Oldřich Bakus, Roman Hlouch, Roman Mejzlík, Milan Buďa, Petr Altrichter, Martin Fryauf, dále dlouholetý lékař Tomáš Madrý a čestný host Tomáš Zelenka

Trenéři: Milan Chalupa, Jaromír Šindel, Roman Vondráček, Jiří Otoupalík

Předvede Filip Luňák památnou oslavu, při níž se rozplácl na mantinel?

Předvede Filip Luňák památnou oslavu, při níž se rozplácl na mantinel? | Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Do hry sice nezasáhnou, ale účast přislíbili: Martin Erat, Leoš Čermák, Aleš Pecka, Zdeněk Vedral, Jiří Beroun, Martin Dočekal, Ivo Dostál, Lukáš Nahodil, Marek Laš, David Ostřížek a Vilém Burian.

Za HC Olymp Praha nastoupí: Martin Dejdar, Pavel Nový, Jiří Hölzel, Jan Platil, Jiří Zelenka, Marek Černošek, Vladimír Šmicer, Horst Siegl nebo Ivan Hašek. 

Plakát k třebíčské exhibici.

Plakát k třebíčské exhibici. | Foto: hstrebic.cz

V těchto dresech nastoupí tým HST "20".

V těchto dresech nastoupí tým HST "20". | Foto: hstrebic.cz

Několik videí z prvoligové historie HST

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz