Roman Vlach o setrvání v Olomouci: Neměl jsem důvod odcházet

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

5. května 2017, 15:14

David Jahoda

Olomouc před novým ročníkem oproti jiným extraligovým celkům zatím příliš neposiluje, přesto se už vedení hanáckého celku povedlo v rámci tvorby kádru na další sezonu splnit nelehký úkol. Udržet Romana Vlacha, který po výměně v závěru základní části uplynulého ročníku v dresu Kohoutů náramně ožil a vypracoval se mezi opory mužstva. Na Hané se domluvil na pokračování. „Jsem spokojený, že jsem v Olomouci,“ nechal se slyšet zlínský rodák.

Fanshop

V 21 zápasech 16 bodů za 10 branek a šest asistencí. Taková byla bilance Romana Vlacha v dresu Olomouce, kterou posílil v polovině ledna v rámci výměny za Davida Ostřížka. Nebylo proto divu, že se fanoušci Mory obávali toho, že sedmadvacetiletého rodáka ze Zlína před nadcházející sezonou přetáhne do svého mužstva některý z movitějších celků. Ale nestalo se. Vlach na Hané zůstane.

„Byl jsem tu spokojený, kluci jsou tu perfektní. Všechno si sedlo tak, jak mělo. Neměl jsem důvod odcházet pryč, navíc to mám domů do Zlína blízko. Bylo tam hodně aspektů, které hovořily pro to tu zůstat,“ vysvětlil Roman Vlach na prvním tréninku suché přípravy Olomouce, proč se rozhodl mezi Kohouty zůstat. „Po sezoně jsme se sešli a domluvili jsme se. Myslím, že to bylo celkem rychlé. Jsem spokojený, že jsem v Olomouci,“ doplnil.

Mora zkouší Pechance. Trvaj končí, realizační tým rozšíří Moták »

Vlach bude v Olomouci v následující sezoně působit na bázi hostování. Jeho práva totiž i po skončení smlouvy vlastní jeho mateřský Zlín, spekulovalo se proto o tom, jestli ševci svého odchovance nepovolají zpět do svých řad. Zvlášť poté, co se mu konec uplynulé sezony tak povedl. Podle toho, co však Roman Vlach říkal, o návratu do Zlína alespoň v tuto chvíli nepřemýšlel. O tom jak a jestli vůbec Zlín nějak reagoval na jeho chtíč zůstat na Hané, netuší. 

„Je to spíš otázka na vedení (olomouckého) klubu. Já osobně jsem se domluvil s vedením Olomouce, nebylo to tak, že bych se ptal Zlína. Nedokážu říct nic podrobnějšího. Na to, jestli vše proběhlo v klidu, nebo tam byly nějaké dotazy, by vám odpověděl někdo z vedení. Já sám to nevím,“ potvrdil.

„Byl jsem tu spokojený, kluci jsou tu perfektní. Všechno si sedlo tak, jak mělo.“

Olomoučtí hokejisté podstupují letní přípravu už potřetí pod trenérem Zdeňkem Venerou. Ten k sobě kromě dosavadního asistenta Jana Tomajka bude mít po ruce i Zdeňka Motáka, který se do Olomouce přesunul po čtyřletém působení v pražské Spartě. Vlach moc dobře ví, co od Venery čekat. 

„Pan Moták je tu nový, pana Veneru ale dobře znám ze Zlína. Už jsem pod ním během letní přípravy trénoval, takže si myslím, že to bude obdobné. Určitě tam nějaké změny oproti minulým rokům ale budou. Podle mě jsou však přípravy vesměs všechny stejné. Jde hlavně o to nabrat kondici, nezranit se a dobře se připravit na led,“ pravil Vlach.

Otec jde za synem! Lukáš Galvas posílil Olomouc »

Na prvním tréninku suché přípravy absolvovali Hanáci například kruhový trénink, závěr si pak zpestřili fotbálkem. Úplně na lehkou váhu jej ale nikdo nebral. „Každý chce vyhrát, ať je to jakýkoliv sport. Myslím si, že i co se týká kondice, fotbal člověku hodně dá. V začátcích se člověk hodně zafuní, chvílemi jsem měl tep až v maximu,“ usmíval se muž, který v extralize kromě Zlína a Olomouce působil i v Karlových Varech a Liberci. 

Start nového extraligového ročníku je sice ještě daleko, Roman Vlach se už přece jenom alespoň částečně zmínil o tom, čeho by chtěla Mora dosáhnout. „Člověk by chtěl mít samozřejmě ty nejvyšší cíle. Já jsem ale zastánce nějakých postupných cílů. Určitě by bylo hezké podívat se do play off, a pak se uvidí. Asi každý tým si chce vyřazovací část zahrát, stejně tak my, a poté se postupnými kroky dostávat výš,“ uzavřel. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz