Otec jde za synem! Lukáš Galvas posílil Olomouc

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

1. května 2017, 12:04

Marek Hedbávný

Příští extraligová sezona napíše dojemný příběh. V jednom týmu si spolu zahrají otec a syn. Lukáš Galvas totiž míří za Jakubem do Olomouce!

Fanshop

Osmatřicetiletý Lukáš Galvas patří k nejvýraznějším osobnostem extraligové historie – v nejvyšší soutěži odehrál více než tisíc utkání. Jeho syn Jakub, který je také obráncem, je zase jednou z vycházejících hvězdiček českého hokeje a byl součástí úspěšného týmu na Memoriálu Ivana Hlinky.

Doma se mezi sebou o hokeji samozřejmě bavili, táta synovi radil, na ledě ale byli soupeři. Lukáš totiž působil v Třinci a Jakub v Olomouci.

Teď už to neplatí.

Od příští sezony budou hrát oba za Moru.

Příchod Lukáše Galvase do Olomouce není zajímavý pouze tím, že si zahraje se synem v jednom týmu, o čemž sní asi většina hokejistů, ale také proto, že Galvas bude Moře stále platným hráčem.

Moc bodů nikdy nesbíral (letos získal jen dvě asistence), zato je na něj spolehnutí při hře v rovnovážném počtu hráčů. Když se v letošní základní části hrálo v pěti proti pěti, Galvas byl u 18 vstřelených gólů Třince a jen u devíti inkasovaných.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz