Přišel, viděl, rozhodl. Je to krásné, září Cienciala po vítězné trefě

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

22. března 2017, 22:13

Daniel Ježek

Oceláři a Chomutov si tohle play off vyloženě užívají. Hráči již počtvrté z pěti zápasů dotáhli duel do prodloužení, na rozdíl od předchozích zápasů tentokráte rozhodovalo až druhé dějství. Konkrétně osmdesátá devátá minuta, v ní se totiž prosadil Ocelář David Cienciala. Třinecký mladík naskočil do svého prvního utkání v play off a hned se stal hrdinou.

Fanshop

Oceláři na svého soka opět vletěli, v páté minutě šli do vedení. Chomutov srovnal, Oceláři opět odskočili. Piráti pak znova vyrovnali a drama šlo do prodloužení. První nerozhodlo, druhé ano. Nahození Lukáše Galvase od modré tečoval Tomáš Netík, kotouč se odrazil k Davidu Ciencialovi, který odšpuntoval radost ve WERK ARENĚ.

„V šatně byla radost, ale vlastně už i na ledě. Já tam padal, oni na mně všichni naskákali, bylo to super. Ale nesmíme se tou výhrou ukolébat, další zápas bude znovu těžký. Musíme se na něj pečlivě připravit a jít do toho na sto procent,“ ví šťastný střelec.

Rozhodl jste dlouhý pátý zápas, jaké jsou bezprostřední pocity?
Je to něco krásného takhle rozhodnout. Vlastně po měsíci jsem opět hrál zápas a bylo to super. Všichni jsme to ubojovali za sebe, hráli naplno, v kabině panuje neskutečná radost. Ještě ale nic není vyhráno, musíme být neustále pokorní a dobře se připravit na další utkání.

Jak byste popsal svou branku?
Já se zapíchl před bránou a doufal jsem, že to Galus (Lukáš Galvas, pozn. autora) před tu bránu nějak od modré procpe. Myslím, že to ještě tečoval Neťas (Tomáš Netík, pozn. autora), já to měl do úplně prázdné branky. Padlo to tam.

Puk máte schovaný?
Ne, nemám. Já už předtím dal v play off gól, takže jsem si jej nebral.

„Já tam padal, oni na mně všichni naskákali, bylo to super."

Co vám hned po zápase řekli spoluhráči?
V šatně byla radost, ale vlastně už i na ledě. Já tam padal, oni na mně všichni naskákali, bylo to super. Ale nesmíme se tou výhrou ukolébat, další zápas bude znovu těžký. Musíme se na něj pečlivě připravit a jít do toho na sto procent.

Výkonem jste si pravděpodobně řekl o místo do Chomutova, že?
To nevím, to je otázka na trenéry. Já jsem vůbec rád, že jsem vůbec v play off dostal šanci. V Třinci je velmi našlapaný kádr, je velmi těžké se tady prosadit. Jsem velmi vděčný za šanci.

Sezónu jste strávil ve Frýdku-Místku, pak jste dlouho nehrál. Jak těžké bylo se dostat do zápasového tempa?
Bylo to v pohodě, já se od rána, kdy jsem se dozvěděl, že budu v sestavě, na zápas strašně těšil. Podvědomě jsem si věřil, říkal jsem si, že to bude super. Nakonec to tak bylo.

„Já jsem vůbec rád, že jsem vůbec v play off dostal šanci. V Třinci je velmi našlapaný kádr, je velmi těžké se tady prosadit."

Může utkání v Chomutově rozhodnout únava?
Je to možné, Chomutov má v sobě o pár zápasů víc, ale všichni jsme na tom stejně. Teď už se do toho jde po hlavě, myslím, že unavení jsou všichni stejně.

Do Chomutova je to zhruba 500 kilometrů, jak si zpříjemňujete cestu?
Já se snažím v autobuse spát, pokaždé si beru polštář, a snažím se usnout, ať mi ta cesta rychleji uteče

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz