Piráti splatili dluhy, do jubilejní 20. sezony půjdou i s Vondrkou

Foto: Roman Dušek, piratichomutov.cz

Piráti poslední srpnový den představili na tiskové konferenci nové dresy i cíle do následující sezony v Tipsport extralize, která začne už v pátek 8. září. Slovo měl za klub nový generální ředitel Karel Adamík, kterého z hráčského pohledu doplnil kapitán Michal Vondrka. Zúčastnit se měl i Ján Laco, který se však kvůli zdravotním problémům musel omluvit a nenastoupil ani do generálky proti Karlovým Varům.

Fanshop

Tisková konference s už zmíněnými členy klubu proběhla v rámci akce, která nesla jméno "Den otevřených dveří". Během odpoledne probíhaly ve většině prostorách SD ARÉNY ukázkové tréninky mládeže, které mohla navštívit široká veřejnost.

Chomutovští v uplynulém ročníku dosáhli na historický úspěch, když postoupili do semifinále. Jaké cíle si klub pod vedením nového generálního ředitele klade na začátku nového ročníku 2017-18, který bude pro Piráty jubilejním dvacátým mezi tuzemskou elitou? „Chceme hrát jakékoliv play off a pak v něm postupovat dál,“ shodli se Karel Adamík a Michal Vondrka.

V průběhu letní přípravy se v Chomutově řešily hlavně finance, které chyběly na vyplacení jednoho měsíce a odměn za semifinále play off. „K dnešnímu dni jsou zaplaceny všechny závazky, které se vztahovaly k sezoně 2016-17,“ uvedl Karel Adamík. „Nechci tím říct, že jsou všechny problémy vyřešeny, ale celý tým managementu pracuje na tom, aby příští ročník proběhl bez problémů,“ dodal generální ředitel.

„Kdyby se situace kolem Michala neřítila správným směrem, neseděl by tady jako kapitán týmu.“

O penězích byl také spor mezi klubem a Michalem Vondrkou, který na začátku srpna poslal výpověď. „Situace se line ke zdárnému konci. Jestli to půjde jako doteď, měli bychom se v nejbližších dnech dohodnout. Více nechci ventilovat. Je to interní věc, moje a klubu, který všechno, co jsem chtěl, splnil,“ shrnul Vondrka. A chomutovský šéf trefně dodal: „Kdyby se situace kolem Michala neřítila správným směrem, neseděl by na tiskové konferenci jako kapitán týmu.“

Podle Michala Vondrky kauza na tým nebude mít vliv a doufá, že jsou všichni rádi, že zůstal v Chomutově. „I já jsem rád, že jsem tu zůstal,“ upozornil. V Chomutově se během letní přípravy vystřídalo několik hráčů, což bude mít určitý dopad. „Tým je trošku jiný, než byl loni, má jiný charakter. Letos je více rozprostřený do čtyř lajn,“ popsal Vondrka. „Extraliga je hodně vyrovnaná, ale tým vypadá dobře. Jsme dobře připraveni. Ale jak moc, ukáže až soutěž.“

Piráti v letní přípravě ukončili smlouvu s několika hráči. Nejvýraznější odchody proběhly do Chicaga Blackhawks, kam odešli David Kämpf a Jan Rutta. Do EBEL se přesunuli Tomáš Kudělka, Marek Račuk, Adam Raška a na hostování Dominik Tejnor. Jan Strmeň byl puštěn na hostování do Třince, kadaňský odchovanec David Kaše podepsal ve Švédsku. Tomáš Král a Brett Skinner rozvázali smlouvy a není známo, kde se upíšou.

Na druhou stranu do pirátské kabiny přibylo několik zajímavých jmen, mezi které patří například Vojtěch Tomeček, kterého z první ligy doplnil Luboš Rob, nebo Tomáš Slovák. Na zkoušce uspěli Alex Rašner a Mário Grman, kteří podpoří obranné řady. Na soupisce, která byla zveřejněna na tiskové konferenci jsou i Jan Havel a Patrik Kadeřávek.

I na zhodnocení posil se Adamík s Vondrkou shodli – všechno ukáže až sezona. „Máme mladé kluky. Tým je trochu kompaktnější, protože mezi lajnami nejsou takové rozdíly. Vláďa Růžička bude mít určitě z čeho vybírat,“ uzavřel generální ředitel Karel Adamík.

Kádr Pirátů Chomutov 2017-18

Brankáři:
Tadeáš Dvořák, Ján Laco, Štěpán Lukeš.

Obránci:
Ondřej Buchtela, Ondřej Dlapa, Brett Flemming, Mário Grman, Lukáš Chalupa, Patrik Kadeřávek, Jaroslav Mrázek, Alex Rašner, Tomáš Slovák, Juraj Valach.

Útočníci:
Jan Havel, Darek Hejcman, Nicolas Hlava, Ivan Huml, Roman Chlouba, Jakub Chrpa, Petr Koblasa, Jakub Lauko, Michal Poletín, Luboš Rob, Vladimír Růžička, Jakub Sklenář, Dávid Skokan, Martin Šťovíček, Vojtěch Tomeček, Marek Tomica, Michal Vondrka, František Wágner.

Příchody k Pirátům Chomutov

Tomáš Slovák (Plzeň)
Mario Grman (Žilina)
Alex Rašner (Olomouc)
Vojtěch Tomeček (Karlovy Vary)
Luboš Rob (České Budějovice)
Jan Havel (Sparta Praha, zkouška)
Patrik Kadeřávek (Znojmo, zkouška)

Odchody k Pirátům Chomutov

Marek Račuk (Znojmo)
Adam Raška (Znojmo)
Brett Skinner (neznámo)
David Kämpf (Chicago)
Tomáš Kudělka (Záhřeb)
Jan Rutta (Chicago)
Jan Strmeň (Třinec)
David Kaše (Mora)
Tomáš Král (neznámo)

Příprava Pirátů Chomutov 2017-18

28.07. Piráti Chomutov – Avtomobilist Jekatěrinburg 4:3 pp (Tomeček 2, Růžička, Valach)
03.08. Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 1:6 (Poletín)
11.08. Piráti Chomutov – Fischtown Pinguins 2:5 (Koblasa, Havel)
15.08. HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 2:3 pp (Mrázek, Grman, Chrpa)
17.08. Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 1:4 (Havel)
18.08. Piráti Chomutov – Kärpät Oulu 2:1 (Grman, Koblasa)
22.08. HC VERVA Litvínov – Piráti Chomutov 1:3 (Vondrka, Sklenář, Koblasa)
24.08. Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov 1:2 (Skokan)
31.08. Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 3:2 sn (Huml, Poletín, Skokan)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz