Vondrka chce odejít z Chomutova, nedostal tři výplaty. Kauzu řeší svaz

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Chomutov nejspíš přijde o kapitána Michala Vondrku. Nejlepší hráč uplynulé sezony Tipsport extraligy se rozhodl podat výpověď, ačkoli má ještě rok platnou smlouvu. Piráti mu nezaplatili už tři výplaty a celou záležitost bude řešit smírčí komise ČSLH. Informuje o tom deník Sport.

Fanshop

„Aktuálně se to intenzivě řeší, ale já to nechávám na lidech, kteří to mají na starost. Takže na generálním manažerovi Karlu Adamíkovi. Výsledek jednání neovlivním,“ uvedl ve vyjádření pro Sport trenér Pirátů Vladimír Růžička, který pořád věří v oboustrannou dohodu.

Nový šéf Pirátů Adamík: Nemáme se za co stydět, klub funguje dobře »

„Doufám, že se to celé vyřeší ve prospěch všech, abychom byli v Chomutově spokojení a Michal tady mohl pokračovat dál,“ dodal Růžička. Ten si dobře uvědomuje, že po odchodech Jana Rutty, Davida Kämpfa nebo Davida Kašeho by to byla pro Piráty další ztráta.

Nejlepší hokejista uplynulé sezony přišel k Pirátům v sezoně 2015-16 ze Sparty a letos byl jedním z hlavních postav týmu, jenž senzačně došel až do semifinále. I díky jeho příspěvkům. Za dva roky nasbíral ve 115 utkáních skvělých 86 bodů za 45 branek a 41 nahrávek.

„Michal je jediný, kdo podal podnět směřující k vypovězení smlouvy. Jeho případ je ojedinělý.“

„Je to hodně zásadní. Ale teď s tím nemůžu nic moc dělat. Kdyby Michal odešel, byla by to samozřejmě ztráta,“ přiznal sportovní manažer Pirátů. Celou kauzu řeší smírčí komise Českého svazu ledního hokeje, která aktuálně čeká na vyjádření chomutovského klubu.

Pokud Piráti věrohodně nedoloží odlišnou verzi případu, Vondrka se stane volným hráčem a může odejít jinam za tabulkové odstupné. „Michal je jediný, kdo podal podnět směřující k vypovězení smlouvy. Jeho případ je ojedinělý,“ uvedl předseda komise Josef Řezníček.

Prohlášení klubu Piráti Chomutov

„Majitelé a vedení klubu jsou si vědomi problému, který vznikl, nicméně je na místě podotknout, že hráči mají po termínu splatnosti pouze jeden výplatní termín a nikoliv tři, jak by mohlo ze zveřejněných informací vyplývat. Celý roční plat totiž dostávají v deseti výplatních termínech. Je také pravdou, že Michal Vondrka poslal výpověď ze smlouvy, ale klub má na tento krok i celý případ odlišný pohled a zatím nechce jakkoliv předjímat rozhodnutí nezávislé smírčí komise, jejíž verdikt bude respektovat. Klub má zájem, aby Michal Vondrka i nadále v týmu pokračoval a dodržel poslední rok tříleté smlouvy. Nejen proto majitelé intenzivně pracují na vyřešení této choulostivé a nepříjemné situace tak, aby klub v co nejkratší době uhradil všechny závazky a hráči i trenéři měli klid na přípravu před novým ročníkem Tipsport extraligy.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz