Pecka pro Plzeň. Indiánům se ze Švédska vrací Milan Gulaš

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

5. května 2017, 13:01

Martin Voltr

V kádru Plzně zatím panuje převaha na straně odchodů, ovšem teď na západě Čech hlásí zvučnou posilu: Po čtyřech letech se vrací Milan Gulaš! Jednatřicetiletý útočník s reprezentačními zkušenostmi, který strávil poslední roky ve švédském Färjestadu, se s vedením Škody se dohodl na tříleté smlouvě.

Fanshop

Společné vzpomínky českobudějovického odchovance a plzeňského hokeje se váží k necelému roku, ale o to jsou silnější: Milan Gulaš v sezoně 2012/13 pomohl vydatnou měrou k zisku titulu. V základní části nasbíral během 44 zápasů skvělých 55 bodů (27+28) a jeho výkony mu před koncem přestupního období vynesly nabídku z ruského Magnitogorsku.

V půlce následující sezony se přesunul do nejvyšší švédské soutěže a ve Färjestadu našel nový domov. Za 207 utkání nastřílel 67 branek a přidal 90 asistencí, nejvýš došel se svým týmem hned v ročníku 2013/14, kdy dosáhl na stříbro.

Letos s ním ale Färjestad neprodloužil smlouvu, koncem dubna potvrdil jeho odchod sportovní ředitel Peter Jakobsson. Teď už je jasné, kde Gulaš zakotví – z několika extraligových i zahraničních nabídek vyhrála ta plzeňská. „Podařilo se nám dotáhnout jednání do konce. Milan Gulaš je pro nás strašně důležitý hráč. Byli jsme v kontaktu už v sezoně, kdy proběhlo první oťukávání, a nyní jsme se dohodli na tříletém kontraktu,“ oznamuje na plzeňském webu sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Pro svou posilu bude mít jasný úkol: navázat na výkony z mistrovské sezony a zařadit se k velkým tahounům mužstva. „S Ondrou Kratěnou a Petrem Kadlecem by měli být lídry týmu na ledě i v kabině. Jak ho známe, tak čekáme bodový přísun. Ve Švédsku hrál skvěle, patřil každý rok k lídrům v bodování, a prosadit se takto není vůbec lehké. Věříme, že je to ten pravý hráč, který by měl být lídrem. Hráčů jako Milan mnoho není, proto jsme jej chtěli do týmu získat,“ říká Vlasák.

Osvědčený střelec loni slevil ze své pověsti, bilanci jedenácti gólů bude chtít vylepšit mezi mantinely Tipsport extraligy. K plzeňskému mužstvu se připojí až před nástupem na led. „Milan se připravuje už několik let individuálně, ve Švédsku vyhrával v posledních letech fyzické testy, takže nemáme o jeho přípravu vůbec strach,“ doplňuje Tomáš Vlasák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz