Hübl jde k Pöpperlemu, Procházka zůstává v Plzni. Bartošák prodloužil

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Také třetí květnový den přinesl v extraligovém dění několik novinek. Ve Vítkovicích udrželi brankářskou dvojici Patrik Bartošák a Daniel Dolejš, útočník Martin Procházka bude dále hájit barvy Plzně a brankář Jaroslav Hübl se po roce stráveném na českých kluzištích vrací do zahraničí. Míří do Bremerhavenu, v němž vytvoří brankářskou dvojici s Tomášem Pöpperlem.

Fanshop

Německý klub, který působí v elitní DEL, oznámil příchod Tomáše Pöpperleho v úterý s tím, že vytvoří dvojici s dalším českým brankářem. A o den později se jím stal čtyřiatřicetiletý Jaroslav Hübl, který má také německé občanství. Pro Hübla to bude další zahraniční zkušenost, už dříve působil ve Finsku, Švýcarsku nebo v Itálii v rámci mezinárodní EBEL.

"Jsem šťastný, že ve svém věku dostávám znovu příležitost v jedné z nejlepších evropských lig."

"Jsem samozřejmě šťastný, že ve svém věku dostávám znovu příležitost v jedné z nejlepších evropských lig. Byl jsem v nepřetržitém kontaktu s Bremershavenem poslední dva roky. Nyní jsme se domluvili a já jim mohu pomoci v jejich druhém roce mezi německou elitou. Nebude určitě o nic méně obtížný než ten první," říká pro klubový web Hübl.

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

Ten v uplynulé sezoně oblékal dres Litvínova, Pardubic či prvoligového Mostu. Tři kluby letos vystřídal také Martin Procházka, který nakonec zakotvil v Plzni. A právě s ní se dohodl na další spolupráci, upsal se na rok. "Jsem rád, že to takhle dopadlo a budu hrát i dále za Plzeň. Oblíbil jsem si to tady a těším se na novou sezonu," hlásí Martin Procházka.

Los TELH: Kometa začne proti Ocelářům, Duklu čeká Boleslav »

Spokojeni mohou být ve Vítkovicích, tamnímu vedení se podařilo udržet kvalitní brankářskou dvojici Patrik Bartošák, Daniel Dolejš. "Přiznám, že před koncem sezony jsem vnímal možnost udržení obou brankářů spíše jako utopii. Věděli jsme moc dobře o zájmu jiných extraligových klubů," prozrazuje na klubovém webu spokojený trenér Jakub Petr.

"Jiným nabídkám jsem nevěnoval pozornost, protože jsem věděl, že chci pokračovat ve Vítkovicích."

"Nějaké nabídky z jiných klubů byly, ale já jsem jim nevěnoval pozornost, protože jsem věděl, že chci pokračovat ve Vítkovicích. Jsem rád, že pokračujeme oba, jak já, tak Dan, protože jsme, myslím, vyrovnaná dvojice, známe se a jsme už na sebe zvyklí. Oba vnímáme pokračování naší spolupráce pozitivně a jsme rádi,“ přiznává brankář Patrik Bartošák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz