Nezničitelný Plášek. Ten dědek bude hrát do 55 let, smějí se Zubři

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

22. února 2017, 14:19

Adam Bagar

Letos oslaví už 44. narozeniny, na jeho hře však pokročilý věk vůbec nepoznáte. Útočník Karel Plášek na ledě stále lítá, dostává se do šancí a pravidelně boduje. Vidět by rovněž v pikantním předkole play off s Jestřáby, v němž zazářil pěti body a pomohl Zubrům k vytouženému postupu do čtvrtfinále. "Pořád se cítím výborně a hokej mě baví," přiznává Karel Plášek v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Zkušený hokejista, který má na kontě přes sedm stovek extraligových startů, patřil k hlavním postavám nádherné série bitev o Hanou. Hned v úvodním zápase se blýskl dvěma trefami do černého, v následujících třech pak přidal shodně po nahrávce a výrazně se podílel na postupu přerovských hokejistů do čtvrtfinále. Formu zkrátka načasoval skvěle.

"Karel je prostě nezničitelný. Říkáme mu, že bude hrát tak do 55 let. Nebo až do důchodu."

„Ale tu nemoc jsem si nenačasoval ideálně, ovšem musím se s tím nějak poprat,“ říká očividně nachlazený Karel Plášek, který v předkole play off WSM Ligy zapsal skvělých pět bodů a je aktuálně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů. „Ale to je úplně jedno, kdo dá branky a boduje. Musíme hlavně vyhrávat jako tým,“ hlásí veterán.

Když ho na ledě pozorujete, jen těžko byste mu hádali 43 let. Lítá po něm jako nějaký mladík. „Myslím, že speciální recept na to nemám. Musíte zkrátka dobře trénovat a taky to mít trošku v sobě. A hlavně zdravíčko, to je v takovém věku nejdůležitější. Já ho zatím mám a v podstatě žádné vážnější zranění jsem nikdy neměl. To je taky jeden z důvodů.“

Přerov vyřadil Prostějov a čeká ho Motor. Benátky srovnaly »

Spoluhráči si ho právě kvůli věku často ze srandy dobírají. „To je pořád jen samé dědku sem, dědku tam, ale už jsem si zvykl,“ směje se Plášek, který si občas z úst svých parťáků vyslechne i nějaký ten kompliment. „Je prostě nezničitelný. Říkáme mu, že bude hrát tak do 55 let. Nebo možná až do důchodu,“ prohlašuje s úsměvem brankář Lukáš Klimeš.

„To už kluci přehánějí. Vždycky se to může zlomit, přijde z ničeho nic nějaké zranění a máte konec. Ale dokud budu zdravý a budu klukům fyzicky i herně stačit, tak chci hrát. Pořád se cítím skvěle, hokej mě stále baví a té práce nebo dřiny se nebojím,“ pokračuje Plášek, který si stejně jako všichni ostatní aktéři užíval parádní atmosféry hanáckého derby.

Zahrát si derby v play off? Nádhera! To si musí přát určitě každý hráč

„Byla fantastická. Jsem rád, že na nás v předkole vyšel právě Prostějov. Na sérii jsme se moc těšili. Zahrát si derby v play off, to je nádhera! Pro nás to byl takový vrchol, protože ta rivalita s Prostějovem je tady odjakživa. Fanoušci byli úžasní, je to fakt krásný pocit zahrát si před tak plným zimákem. To si musí přát určitě každý hokejista,“ září Plášek.

Čekalo se, že k vidění budou vyhrocené partie, ale celá série se nesla v duchu fair play. „Když uděláte faul, tak je větší šance, že dostanete gól, takže si to hned rozmyslíte. Hrálo se tvrdě, ale ne zákeřně. Každý si dával pozor, aby nebyl vyloučený,“ líčí Plášek. Právě na fauly Zubři doplatili loni v sérii s Motorem, který vyzvou i letos. Potrápí velkého favorita?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz