Budou Zubři doma slavit postup? To by spadl stadion, směje se Klimeš

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

21. února 2017, 11:47

Adam Bagar

Neskutečné tempo, obrovská bojovnost a fantastická kulisa. Třetí hanácká bitva byla skvělou reklamou prvoligového hokeje. Před vyprodanou Meo Arénou byli nakonec spokojenější Zubři, kteří doma zdolali Jestřáby 2:1 a v úterý mohou slavit postup do vytouženého čtvrtfinále s Motorem! "Rozhodně nemáme v plánu se ještě do Prostějova vracet," hlásí brankář Lukáš Klimeš v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Dvaadvacetiletý gólman šel do play off v pozici dvojky. Jenže Luboši Horčičkovi nevyšlo úplně podle představ druhé utkání v Prostějově a po třetí inkasované brance přenechal místo svému mladšímu parťákovi. Lukáš Klimeš si vedl výborně a do třetího zápasu na přerovském ledě už vstupoval v roli jedničky. "Dozvěděl jsem se to hned druhý den po utkání, celý víkend jsem se na to chystal a dopadlo to dobře," září.

V předchozích dvou utkáních začali lépe Jestřábi, tentokrát měli navrch Zubři. V prvních dvou třetinách si vytvořili mnoho šancí, v té druhé měli místy až drtivý tlak, podpořený přesilovými hrami, ale trápili se v koncovce. "Gólových šancí tam bylo skutečně spoustu, ale v posledních střetnutích se střelecky trápíme. Dáváme dva tři góly, takže musíme hrát dobře zezadu. To se nám povedlo," pokyvuje Lukáš Klimeš.

Hanácké derby? Plné zimáky a skvělá kulisa, pochvaluje si Kantor »

"Ale škoda, že jsme dali jenom dvě branky. Dát jich více, mohl být závěr klidnější. Takhle bylo naše vítězství hodně ubojované." Prostějov nakoply přesilovky. Když Lukáš Žálčík jednu z nich proměnil, k vidění byl hodně dramatický závěr, v němž Zubři zuby nehty bránili těsný náskok. "Bylo to zapříčiněno našimi fauly. Tam nás hodně zatlačili, ale zvládli jsme to," culí se Klimeš, jenž přišel o svou první nulu v sezoně.

Ale to ho vůbec neštvalo, Přerov totiž ve fantastické atmosféře slavil výhru 2:1. "Tyto zápasy si bude každý pamatovat celou kariéru. Je neskutečné, jakou tady lidé dokáží vytvořit kulisu. Na ledě nemá smysl ani komunikovat, protože není slyšet vlastního slova. Je to fantastické! A kdyby se nám před domácími fanoušky podařilo postoupit, tak nevím, co se bude dít. To by asi spadl zimák," usmívá se Lukáš Klimeš.

Čekalo se, že pikantní série bude vyhrocená. Na ledě i v hledišti. Ale zatím probíhá relativně v poklidu, což je pro hokej dobře. Zubři se poučili z loňské série s Motorem, kdy na obrovskou nedisciplinovanost doplatili. "Teď jsme o rok zkušenější a víme, že tak play off hrát nejde. My se nesmíme nechat vyprovokovat, jinak by z toho pramenily fauly. Tím, že se nepouštíme do konfliktů, tak je série celkem klidná."

Oboustranné provokace tam samozřejmě jsou, ale ty už zkrátka k play off patří. "Přesně tak, já se to snažím vůbec nevnímat. Ať už ze strany fanoušků, nebo protihráčů," přiznává přerovský gólman. Ten by měl dostat přednost před Horčičkou i v klíčové čtvrté partii, v níž může Přerov slavit postup do čtvrtfinále. "Bude to zase boj. Jim už teče do bot, možná tak budou nervózní. Toho musíme využít," hecuje Klimeš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz