Musíme začít od malých věcí. A bojovat! velí pardubický kouč Holaň

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pere se s velkou výzvou, některé výkony týmu a výsledky mu ovšem berou mraky energie. Miloš Holaň na jaře zachránil Pardubice mezi elitou, nyní se snaží, aby byla nová sezona klidnější. Jenže nebude. Dynamo nejprve srážela slabší koncovka, během posledních dvou utkání pro změnu inkasovalo 15 branek. Především desítka z Plzně působí děsivě. "Zvažoval jsem varianty, co po tom utkání udělat. Je za námi sedm kol, panika nemá význam. Ale s hráči jsme si to samozřejmě pořádně rozebrali," říká.

Fanshop

V pondělí měli mít Východočeši volno, místo toho nastoupili hráči do práce. "Sešli jsme se a u videa si podrobně ukázali, co bylo špatně. Na jednu stranu možná nemá cenu příliš se v tom pitvat, ale všichni si musejí uvědomit, že takhle ne. Udělali jsme velké chyby, naše hra je přitom založená na obranné práci a odpovědnosti. Takhle to nejde," upozorňuje.

Holaň cítil od mužstva odezvu. "Hráči by museli být hodně velcí flegmatici, aby to brali tak, že se prostě stalo a příště bude lépe. Když dostanete v soutěži deset branek, každý se musí stydět," povídá jasně. Sám v úterý absolvoval zasedání dozorčí rady klubu. Kouč vnímá, že Dynamo spadlo na poslední příčku tabulky. "S vedením to probíráme neustále. Zvažujeme všechny možnosti, řešíme, co a jak udělat lépe. Je třeba si uvědomit, že jsme omezeni financemi. Určité věci můžeme, jiné ne," povídá racionálně.

Faktem je, že Východočeši nehráli některé předchozí zápasy vyloženě špatně. "Dvě třetiny se Spartou nebo utkání s Chomutovem, tam to bylo slušné. Pak ale přijde nějaká chyba a prohrajeme," lituje Holaň. Šest bodíků po sedmi odehraných bitvách, to je málo. "Chápu pardubické fanoušky, že chtějí výsledky hned. Jednoznačně! Tvrdím, že náš herní projev je daleko lepší než loni. Přišlo dvanáct nových hráčů, minulý týden další dva. Chce to čas. Pokud pominu utkání v Plzni, vidím pokrok, dobré věci. Hokejový obraz je jiný, ale výsledky zatím takové nemáme. Potřebujeme bodovat," uvědomuje si.

Holaně mrzí zbytečné výpadky, třeba v Mladé Boleslavi nebo Vítkovicích se dalo vytěžit víc. "Nepřesnosti a chyby nás srážejí, to je bez debat. Není tam ani štěstíčko. V Plzni se soupeři puk čtyřikrát odrazil, kam potřeboval, my se na branky hodně nadřeme. V posledních dvou zápasech jsme inkasovali spoustu gólů, naše defenziva musí být jiná. Podotýkám, že to není záležitost jen obránců, ale celého týmu," dodává.

V Pardubicích čekají lepší příspěvek brankářské jedničky Ondřeje Kacetla, nikterak nevyčnívá početná skupina cizinců. "Jako jediná posila zatím splňuje představy Sacha Treille, který byl v úvodních kolech bohužel zraněný. Ostatní hráči ze zahraničí musejí přidat. Tak to prostě je. Hráli slovenskou, dánskou nebo zámořskou univerzitní ligu, Perret zase působil ve francouzské nejvyšší soutěži. Extraliga je vyšší level. Pokud nám mají cizinci pomoci, musejí být vidět a prosazovat se," připomíná.

Miloš Holaň s kolegy Pavlem Markem a Otou Janeckým hledají cesty, jak najít pro Dynamo lepší směr. Na hráčské výměny to moc nevypadá. Tým doplnili beci Tomáš Mojžíš s Jiřím Hunkesem, do útoku zatím nikdo nedorazil. Východočeši si musejí pomoci sami, nejlépe už v páteční bitvě proti Kometě. "Přijede mistr. Tým s parádním kádrem a kvalitou," uznává Holaň. Aby vypustil z těla stres a emoce, zašel si ve středu po obědě do posilovny. Při fyzické dřině a šlapání na rotopedu o blížícím se duelu hodně přemýšlel. "Jedno vím jistě: proti Brnu máme šanci jen za předpokladu, že do zápasu dáme všechno. Musíme začít u malých věcí. A bojovat. Každé střídání, odpovědně. S nasazením a srdcem," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz