Obránce Mojžíš hlásí návrat ke kořenům, z Liberce míří do Pardubic!

Foto: hcdynamo.cz

S hokejem prošel svět, za mateřské Pardubice, kde kdysi Tomáš Mojžíš nakoukl mezi elitu, ale dosud sehrál jen šest extraligových utkání v ročníku 2014-15 (na snímku). Teď přidá další. Mistr světa 2010 totiž opouští kádr Liberce, kde loni na jaře pomohl k mistrovskému titulu, Mojžíš bude do konce ročníku hostovat v Dynamu. Transakci potvrdily oba kluby, zkušený bek by měl Východočechům poprvé pomoci už v pátečním extraligovém duelu proti Jihlavě

Fanshop

Pro Pardubice jde o první změnu v hráčském kádru během letošní sezony, s Mojžíšem byl klub údajně v kontaktu už dřív. Námluvy ovšem klaply až nyní, po dohodě s vedením Liberce míří bek se zkušenostmi z NHL do Dynama. "Rozhodně nás nenechává klidným start do nové sezony. Po poradě s trenéry jsme rozhodli posílit naši defenzívu. O návrat Tomáše Mojžíše do Pardubic jsme hodně stáli a jsme rádi, že se nám to po domluvě s Libercem podařilo do konce sezony,“ řekl pardubický generální manažer Dušan Salfický.

Mojžíš dosud úspěšně válel za liberecké Bílé Tygry, pod Ještěd dorazil v průběhu ročníku 2015-16 z finského Turku. Severočechům dvakrát pomohl k zisku Prezidentského poháru. Loni se radoval z mistrovského titulu, po sezoně 2016-17 se mu na krku houpala stříbrná medaile.

"Tomáš Mojžíš odvedl v Liberci velký kus práce a je bezpochyby podepsán pod dvěma úspěšnými sezonami Bílých Tygrů. Aktuálně však chceme ještě víc sázet na naše mladé beky, kteří by měli dostávat víc prostoru. Tomášovi přejeme v novém působišti mnoho štěstí," uvedl v tiskové zprávě liberecký hlavní kouč a sportovní ředitel Filip Pešán.

Pětatřicetiletý Mojžíš se takříkajíc vrací ke kořenům. Rodák z Kolína hrál za pardubický klub před odchodem za Atlantik v roce 2000. Po sezonách v zámořských juniorských soutěžích, na farmě a také v NHL, kterou okusil coby obránce Vancouveru či St. Louis, válel Mojžíš v ruském Novosiborsku, švédském MODO nebo běloruském Minsku.

Bývalý reprezentant prožil úspěšnou etapu kariéry ve Finsku, majitel zlaté medaile z MS v Německu 2010 rovněž krátce působil ve Lvu Praha, Slovanu Bratislava a také v pražské Spartě. Teď se po třech letech znovu objeví v barvách Pardubic, proti bývalému zaměstnavateli z Liberce by si mohl poprvé zahrát už 1. října, kdy je na programu vzájemný duel obou týmů. "Do našich řad získáváme zkušeného a defenzivně laděného obránce. Spoléháme, že nám Tomáš Mojžíš v letošní sezoně výrazně pomůže," doplnil Dušan Salfický.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz