Motor hlásí další útočnou posilu: z Benátek se vrací Mikyska

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Ve stejný den, kdy Karlovy Vary přivedly produktivního Daniela Vrdlovce, hlásí zajímavou posilu i další z prvoligových favoritů. Do Českých Budějovic se vrací šikovný útočník Josef Mikyska, který strávil úvod sezony v Benátkách nad Jizerou.

Fanshop

Mikyska odehrál kvůli zranění v tomto prvoligovém ročníku jen čtrnáct zápasů. I tak už má ale ve statistikách osm gólů a sedm asistencí. Zároveň patří k nejlepším hráčům WSM Ligy v přepočtu produktivity na odehraný čas – s hodnotou 3,39 P/60 je na tom podobně jako Petr Vampola (viz tady).

Třiadvacetiletý útočník se v této sezoně objevil i v Liberci: v šesti zápasech TELH a ve třech duelech Ligy mistrů. Za Bílé Tygry nebodoval.

Mikyska je českobudějovickým fanouškům dobře známý – svou výbornou technikou je bavil už v ročníku 2015/2016. Tehdy pomohl Motoru třiceti body ze 47 duelů. V minulé sezoně už hrál opět za Benátky a byl jejich nejproduktivnějším hráčem. Stačilo mu na to 36 utkání (14+16). 

České Budějovice, které vedou WSM Ligu, už v týdnu avizovaly příchod Richarda Nejezchleba z Litvínova. Naopak očekávaný návrat Jiřího Novotného z KHL zřejmě padl. 

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Petr Kváča, David Gába, David Honzík (stř. start ze Sparty), Martin Březina.

Obránci: Filip Novák, Mitchell Fillman, Žiga Pavlin, Pavel Pýcha, Zdeněk Kutlák, Roman Vráblík, Jiří Kučný, Patrik Marcel, Ondřej Kachyňa.

Útočníci: Václav Nedorost, Vít Jonák, Michal Bárta, Petr Vampola, Martin Novák, Peter Galamboš, Miloslav Čermák, Vlastimil Dostálek, Filip Vlček, Martin Heřman, Josef Mikyska, Lukáš Květoň, Rok Pajić, Ondřej Šulek, Jakub Káník, Jakub Doktor, Jan Bárta, Luboš Rob, Matěj Toman, Richard Nejezchleb (v jednání).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz