KHL neklapla, po titulu je zpět na Hané. Táhlo mě to jinam, přiznává Buc

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

26. července 2017, 11:16

Jan Šimek

Když před startem uplynulé sezony opouštěl Olomouc, mluvilo se o zájmu z KHL. Kluby jej chtěly otestovat, ale slovenský útočník Dávid Buc neměl zájem po solidním ročníku objíždět zkoušky a dokazovat někomu, že na to má. Nakonec zakotvil v Banské Bystrici, se kterou získal historický titul. Teď se dvojnásobný mistr slovenské extraligy vrací na Hanou, kde by rád navázal na úspěšné časy.

Fanshop

Proč nevyšlo angažmá v KHL? „Náznaky byly, ale ztroskotalo to na tom, že mělo jít o zkoušky. Měl jsem dobré sezony na to, abych někde chodil na testy,“ tvrdí Dávid Buc.

Nakonec vzal zavděk Banskou Bystricí a byla to trefa – získal s ní titul! „Když jsem přišel do slovenské extraligy, byl jsem mile překvapený, že liga má dost velkou úroveň. Samozřejmě, v Čechách i na Slovensku, když hrály poslední týmy, nestály zápasy za nic. Na vrchu tabulky a také v play off se ale hrály dost kvalitní zápasy,“ soudí.

Osobně mu to lepilo. Odehrál 63 utkání a zapsal 54 kanadských bodů. Vstřelil totiž 25 branek a na 29 jich nahrál. „Sezona byla dost vydařená, zakončili jsme ji mistrovským titulem. Oslavy byly veliké, přece jen pro Bystricu to byl historicky první titul, takže panovala velká spokojenost,“ popisuje zkušený útočník.

Návrat do Olomouce? Nějak se domluvíme, věří Buc

Teď znovu mění dres, chce se vrátit do Olomouce. „Na Slovensku jsem dvakrát vyhrál ligu a táhne mě to někam jinam, třeba zpátky do Česka,“ vysvětluje. Měl i jiné nabídky? „V podstatě jsem to ani moc neřešil. Hned po sezoně jsem byl v kontaktu s Erikem (Fürstem, generálním manažerem klubu – pozn. red.) a chtěl jsem se sem vrátit. Byl jsem tady spokojený, dařilo se mi. Rád bych si to zopakoval,“ usmívá se.

Jeho návrat na Hanou ovšem není zcela dotažen. „Bavil jsem se s Erikem a říkal jsem mu, že dorazím a nějak se domluvíme. Úplně zpečetěné to ještě není, ale mělo by se to vyřešit do konce týdne,“ prozrazuje slovenský borec.

Ten s olomouckým týmem absolvoval úvodní trénink na ledě. „Bylo strašně dusno. V trénincích nebude problém. Je tu dost nových tváří, ale na seznamování bude čas. V šatně se to předělalo k lepšímu, vypadá to dobře,“ rozkoukává se ve staronovém prostředí.

Mora vyjela na led s novými tvářemi. Hlásil se i navrátilec Buc »

Výkony Hanáků v uplynulé sezoně pozorně sledoval. „Začali celkem dobře, potom měli nějakou krizi, ale je důležité, že to uhráli do konce a nešli do baráže. Přes rok jsem tady kluky jednou navštívil,“ připomíná Buc.

Opráší výtečnou spolupráci s Markem Lašem a Janem Knotkem? „Těžko říct. Záleží na trenérovi. Budu hrát s tím, s kým mě trenér postaví do lajny. Budu se snažit podávat co nejlepší výkony,“ slibuje.

Rád by opět nakoukl do slovenského nároďáku. „Minulou sezonu se mi tam podařilo probojovat. V play off jsem se ale zranil a dál to nešlo. Věřím, že se do reprezentace vrátím,“ uzavírá třicetiletý útočník.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz