Je jedno, kdo proti nám stojí. Chceme dál, velí Bližňák. Na Tygry se lilo pivo

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

V dramatické přestřelce třetího zápasu série obhájců titulu z Liberce proti Škodě Plzeň se nakonec radovali domácí Západočeši. Ti celý zápas vedli a dokázali si náskok uhájit do poslední sekundy. „Nikdo neříkal, že série proti Plzni bude jednoduchá. Nicméně pokud se budeme držet naší hry, nebojím se toho, že domů nepojedeme s vedením 3:1,“ už krátce po zápase sebevědomě vyhlížel pondělní zápas explzeňský útočník Mário Bližňák.

Fanshop

Série prvního s devátým týmem po základní části nezaujaté divácké oko musí bavit. Góly padají, rozhodují individuální výkony a hokej není o zamčených obranách. A ač tomu papírové předpoklady příliš nevěřily, Plzeň s obhájcem titulu statečně drží krok. A tak Mário Bližňák po prohře 3:6 ani příliš překvapeně nebo rozladěně nevypadal. „Věděli jsme, že to bude velice těžké. Chtěli jsme hlavně ustát začátek utkání, ale to se nám nepodařilo. Pak jsme se vrátili do zápasu a bylo to vyrovnané. Rozhodly situace v nestejném počtu hráčů na ledě, proto vyhrála Plzeň,“ referuje ke třem trefám indiánů ať už po svém vyloučením, nebo po někom z jeho spoluhráčů.

Skóre se ale neměnilo jen v přesilovkách. Naopak. I v oslabení se oba týmy dokázaly prosadit. A to dokonce oba a navíc v první třetině. „Každý chce dát v přesilovce gól, ale je potřeba myslet i na obranu. Plzeň nám dala tři góly v početních výhodách, takže my si to rozebereme a v pondělí si půjdeme pro další vítězství. Nikdo neříkal, že to s Plzní bude jednoduché,“ pokračuje Bližňák stále na paměti s jednoduchou pravdou – nic není ztracené, jedná se o jedinou prohru možná krátké, ale možná i velice dlouhé série.

Věděli jsme, že Plzeň musí, že na nás vletí a že se bude spoléhat na plnou halu. Jejich fanoušci byli opět skvělí a tlačili je dopředu. My se ale musíme soustředit sami na sebe. Není to o tom, jak oni budou hrát. Je to o tom, jak my budeme hrát. A my jsme jim nabídli příliš příležitostí a šancí na skórování. Musíme zlepšit hlavně naše obranné pásmo a oslabení a bude to dobré. „Nic se neděje, prohráli jsme jeden zápas a jeli jsme si sem pro jednu výhru. Hraje se na čtyři vítězství a my se toho držíme.“

Liberec na rozdíl od Plzně hraje s takřka ještě nedotčeným fyzickým fondem. „Mají v nohách více zápasů než my a myslím, že ve druhé třetině jsme měli více tlaku a drželi jsme se na puku. Pak přišla vyloučení na obou stranách a tak nějak se to rozházelo. Za stavu 4:3 jsme měli šance vyrovnat, ale šli jsme znovu do čtyř a nabídli jim pátý gól. To už se nám nemůže stávat,“ vrací se v otázce ke klíčovému momentu zápasu, ale na nedostatek sil soupeře se spoléhat nechce.

Plzeň v přestřelce zdolala Tygry. Oceláři zabrali v Chomutově »

„Plzeň je zase možná rozehraná. Máme dost sil, třetí zápas za sebou a jdeme dál,“ vypráví explzeňský útočník, který ze západočeského klubu přešel na sever minulou sezonu. „Je to proto možná trošku speciální. Chceme postoupit dál, a proto je jedno, kdo proti nám stojí. Na neděli zapomeneme, v pondělí je nový den,“ nechce se upínat na své bývalé protihráče.

Ze slovenského reprezentanta odhodlání a chuť Plzni porážku oplatit jen čišela. „Musíme se zlepšit v obranném pásmu, protože jsme nechávali samotné střelce jako Kubalda a musel nás zachraňovat Janko. Pokud se budeme držet naší hry, nebojím se toho, že bychom nevyhráli,“ dodává s přesvědčením.

Pokud se Liberec soustředí jen na sebe, nemusela by se opakovat ani roztržka při odchodu do kabin s plzeňskými fanoušky, kdy podle hlasů z hostující kabiny měli domácí příznivci hráče severočeského klubu polévat pivem. „Nějací lidé po nás házeli plechovky, ale nebylo to nic zásadního,“ popisuje Petr Jelínek. A Tygři si nic takového nechtěli nechat líbit, a tak se dostali s tribunami do krátké slovní potyčky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz