Gól roku v CHL? Nominováni dva Češi. Pech bojuje o cennou trofej

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

2. února 2017, 15:46

Adam Bagar

Postup Sparty do finále Ligy mistrů není jediným úspěchem českých hokejistů, kteří bojují také o individuální ocenění. Sparťanský útočník Lukáš Pech se může stát nejužitečnějším hráčem v probíhající sezoně, branky jeho spoluhráče Petra Kumstáta či indiána Ondřeje Kratěny figurují v nominaci na nejhezčí gól tohoto ročníku. Hlasujte pro české útočníky!

Fanshop

Z původní pětičlenné nominace, vytvořené odbornou porotou, vybrali fanoušci finální trojici, která bojuje o trofej pro nejužitečnějšího hráče. Kromě sparťana Lukáše Pecha to jsou Švýcar Yannick Rathgeb z Fribourgu a Švéd Joel Lundqvist z Frölundy.

HLASOVAT PRO NEJUŽITEČNĚJŠÍHO HRÁČE CHL MŮŽETE ZDE »

Hlasovat lze nejpozději do neděle 5. února, jméno vítěze bude známo už o dva dny později na finálové bitvě CHL v Jönköpingu. Nového nejužitečnějšího hráče soutěže určí hlasy fanoušků i odborné poroty, jejíž hlasy budou mít v případě rovnosti větší váhu.

V obou předchozích ročnících se ze zisku trofeje radovali hokejisté švédské Frölundy. Nejdřív zvítězil norský útočník Mathis Olimb, loni slavil americký forvard Ryan Lasch. Teď může ocenění díky Lukáš Pechovi poprvé v historii putovat do Česka.

Foto: championshockeyleague.net

„Je to pro mě velká čest, ale zásluhu na tom má hlavně náš tým. Díky tomu, že jsme se v Lize mistrů dostali tak daleko a daří se nám, byl vybrán i jeden hráč ze Sparty. Že jsem to zrovna já, mě těší, ale nepřeceňoval bych to,“ hlásí na sparťanském webu Pech.

Další dva Češi pak usilují o titul nejhezčího gólu letošního ročníku CHL. Pechův spoluhráč ze Sparty Petr Kumstát a plzeňský veterán Ondřej Kratěna. Útočník Pražanů zaujal povedeným průnikem proti Bernu, střelec Škody šikovnou tečí v zápase s Nitrou.

HLASOVAT PRO NEJHEZČÍ BRANKU CHL 2016-17 MŮŽETE ZDE »

O nejhezčí brance se rozhodne jakýmsi vyřazovacím způsobem. Ve čtvrtfinále, které končí už v pátek 3. února v 11 hodin, se Petr Kumstát utkal s Kanaďanem Danem DaSilvou z Lince. A Ondřej Kratěna narazil na Nora Matse Rosseli-Olsena z Frölundy.

Postoupí Češi dál? Semifinále odstartuje 3. února v 11:05, dvojice finalistů pak bude známa už v neděli 5. února s úderem jedenácté hodiny. Za dalších pět minut vypukne finále, hlasovat bude možné do úterý 7. února do 23:55. Vítěz bude oznámen o den později.

1. Petr Kumstát (Sparta Praha) vs. Dan DaSilva (Linec)

2. Mats Rosseli-Olssen (Frölunda) vs. Ondřej Kratěna (Plzeň)

3. Michael Wolf (Mnichov) vs. Alexander Kogalev (Minsk)

4. Matias Myttynen (Kuopio) vs. Ryan Lasch (Bern)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz