Finále CHL v náhradní hale. Sparta chtěla hrát v Praze, Frölunda je proti

Foto: hcsparta.cz

Zatímco ve Växjö dorazilo na semifinále Ligy mistrů pouhých 1 347 diváků, odvetu v pražské O2 areně sledovalo vynikajících 12 136 fanoušků. A na finále by jich jistě dorazilo ještě víc. Ovšem o prvenství se sparťané poperou na severu Evropy. Dle regulí si totiž právo na výhodu domácího prostředí vybojovala Frölunda, její hlavní aréna se přitom v té době bude připravovat na Švédské hokejové hry a vrchol CHL se tak odehraje nedůstojně v záložní hale.

Fanshop

Tak tohle se příliš nepovedlo. Finále letošního ročníku Ligy mistrů se neodehraje v hlavní aréně. Hala Scandinavium s kapacitou přes dvanáct tisíc diváků se bude v době konání finále chystat na další podnik Euro Hockey Tour, ten startuje už dva dny po finále CHL duelem domácího výběru s českým národním týmem. Indiáni musejí vzít zavděk záložní arénou Frölundaborg, která pojme jen 7 600 diváků. Většina míst je navíc na stání.

Jasně, pro Švédy je tahle kapacita dostatečná. Na jejich osmifinálové střetnutí s Eisbärenem se přišlo podívat jen 1 702 fanoušků, čtvrtfinále s Linköpingem vidělo dokonce jenom 1 227 diváků. Až v semifinále se návštěvnost zvedla, na Fribourg dorazilo 4 042 příznivců. Ovšem pro vedení soutěže, české fanoušky i širokou hokejovou veřejnost jsou to čísla nehodná finále. O2 arena by se jistě zaplnila takřka do posledního místečka.

Máme sílu a nikoho se nebojíme. CHL chceme vyhrát, hlásí Pöpperle »

I proto sparťanské vedení usilovalo o přesun finálové partie do české metropole, přestože si v dosavadním průběhu ročníku vedla líp Frölunda a vybojovala si tím výhodu domácího prostředí. "Vzhledem k tomu, že má švédský soupeř na tento zápas k dispozici jenom záložní arénu, řešili jsme možnost výměny pořadatelství," prozrazuje na klubovém webu Sparty její šéf Petr Bříza s tím, že jednání s Frölundou byla velice dlouhá.

"Strávil jsem čtyři dny vysvětlováním a přesvědčováním nejrůznějších lidí, že pro renomé Ligy mistrů by bylo nejlepší hrát v O2 areně před vyprodaným hledištěm." Ani to však nepomohlo, finálový soupeř s přesunem nesouhlasil, ačkoli mu Pražané nabídli i vysokou finanční kompenzaci. "Byli jsme ochotni se prakticky zříci v jejich prospěch zisku z ticketingu, zajistili bychom jim také kompletní servis," líčí předseda představenstva.

Finále CHL je skvělou vizitkou naší ligy, líčí Hlinka. Spartu čeká oslava »

Toho velice těší, že se Sparta po skvělé jízdě, při níž vystavila stopku Oulu, HV71, Bernu i Växjö, probojovala až do bitvy o vítězný pohár. "Jsem velmi šťastný, že si Sparta zahraje finále. Věřím, že tahle utkání otevřela lidem oči, že nejsme pořád jak blázni zavření jen mezi našimi českými kopečky. Taková událost, jakou byl v O2 areně úterní hokejový večer, by mohla být zlomem k lepšímu v Lize mistrů," věří spoluzakladatel CHL.

Semifinálovou odvetu s Växjö sledovalo v pražském hokejovém chrámu více než dvanáct tisíc fanoušků. "Škoda, že nebudeme hrát doma. Finále v O2 areně by bylo krásné. Jsem si jistý, že bychom znovu zaplnili halu. Ale nedá se nic dělat, tak je to prostě dané. Snad za námi fanoušci zase přijedou," přeje si brankář Tomáš Pöpperle. Podobně hovoří také Petr Bříza. "Nezbývá nám nic jiného, než si dojet pro pohár do Švédska."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz