Další štace, nebo konec? Burger se rozhodne do konce června

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

17. června 2017, 11:00

Marek Hedbávný

Jiří Burger se nedohodl na pokračování v Kladně a je bez angažmá. O tom, zda odejde do jiného klubu, nebo ukončí kariéru, zatím nemá jasno. „To rozhodnutí mě teprve čeká. Počkám ještě do konce června a pak se definitivně rozhodnu," uvedl čtyřicetiletý centr pro kladensky.denik.cz.

Fanshop

Před rokem se vracel do Kladna jako velká posila. Na dresu měl vyšité kapitánské céčko a vedl tým za postupem do extraligy. Jenže Rytíři opět nepřešli přes prvoligové play off.

A tak dojde v kladenském kádru k další obměně: skončili brankář Miroslav Hanuljak (Freiburg, DEL2), obránci František Ptáček (konec kariéry), David Růžička, Petr Ulrych (Jihlava) a útočníci Jiří Cetkovský (Nové Zámky), Peter Jánský (Litvínov), Roman Přikryl (Plzeň) nebo Petr Tenkrát. Budoucnost Jiřího Drtiny a Petra Tona je stále nejasná.

Mezi odcházejícími hráči je také Jiří Burger, jehož návrat do mateřského klubu trval pouze rok. Se 42 body (12+30) byl přitom osmým nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy. „Nejsem z toho rozmrzelý. To je život a nedá se s tím nic dělat," řekl Deníku o svém odchodu. 

„Počkám ještě do konce června a pak se definitivně rozhodnu."

Burger má za sebou 23. sezonu v profesionálním hokeji. V Česku hrál jen za tři týmy: začínal v rodném Kladně, pak pomohl vsetínské dynastii k dosud poslednímu extraligovému titulu a čtrnáct let strávil ve Vítkovicích.

Co bude teď, zatím s jistotou neví ani on sám. „Nicméně je pravda, že upřednostňuji být doma nebo co nejblíž domovu," uzavřel rozhovor pro kladensky.denik.cz.

Aktuální kádr Rytíři Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek.

Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, František Matula, Jurij Repe, Petr Štindl, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Tomáš Kaut, Jan Kloz, Adam Kubík, Patrik Machač, Matěj Pekr, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, David Tůma, Ladislav Zikmund.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz