Doporučujeme

fangear.cz

před 10 hod

Odpočítával jsem každý den! Jak se Krzysztof Macias vrátil „domů“ a zářil

Zapsal Polsko po 22 letech na střeleckou listinu elitní skupiny mistrovství světa, vrátil se „domů“ a pomohl vybojovat překvapivý bod proti úřadujícím bronzovým medailistům z posledního šampionátu. Krzysztof Macias byl spolu s týmem krok od senzace. Zklamání? To byste v případě tohoto mladíka hledali jen těžko.

před 10 hod

Dostali jsem se do díry, za stavu 1:3 se to mohlo obrátit na obě strany, ví Sedlák

Nepovedená pasáž v úvodní třetině byla zažehnána. Národní tým sice prohrával s Norskem 1:3, nakonec ale ve druhém zápase na mistrovství světa zvítězil 6:3 a připisuje si druhou výhru na šampionátu. „Ukázali jsme psychickou sílu. Není lehké zvládnout takové zápasy,“ míní český útočník Lukáš Sedlák po zápase s Norskem.

před 12 hod

Carolina odvrátila první mečbol, v Denveru uspěl Dallas

Hokejisté Rangers mohli už ve čtvrtém utkání rozhodnout o svém postupu do konferenčního finále, jenže série se ještě protáhne, protože Hurricanes vyhráli 4:3. Slaví také Dallas, který nad Coloradem uspěl 4:1.

dnes

Rulík po dřině s Nory: První kritická situace. Kubalík? Nic příjemného

Jeho banda se druhý den turnaje ocitla v úzkých. Pustit urputné Nory o dva krůčky vpřed? To zavání průšvihem. Češi se ovšem před pulzující arénou nepoložili, triumfální povstání si vzal na paškál dvougólový kápo Roman Červenka. „Mužstvo ukázalo morálku a charakter,“ vyzdvihl hlavní kouč Radim Rulík před novináři.

včera

OBRAZEM: Konečně góly! Hoja hoj hrálo hned šestkrát

Gólová stavidla otevřena. Zatímco v předešlých čtyřech zápasech dali Češi dohromady jenom dvě branky ze hry, v sobotu proti Norům si konečně zastříleli. Nový Goal Horn od Walda Gangu hrál ve vyprodané O2 areně hned šestkrát.

včera

Bušení do vrat, pak obrat. Můj gól? Nepopsatelný pocit, září Beránek

Úvod, který skoro nikdo nečekal: v první třetině se Norové dostali do vedení 3:1. Českému výběru se však podařilo rychle snížit a čtyři minuty před koncem druhé třetiny to do svých rukou vzal Ondřej Beránek – po rychlém průniku zamířil na přední tyč a k radosti celé haly překonal norského gólmana. „Je to takový splněný sen,“ rozplýval se po prvním gólu na domácím šampionátu.

včera

USA zabraly. Jejich ofenzivní sílu poznalo Německo

Američtí hokejisté hodili za hlavu páteční pětigólový příděl od Švédů a ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa s přehledem porazili Němce 6:1. Prosadilo se šest různých střelců.

včera

První český gól na MS? Červenkově lahůdce tleskal i Jágr

První rána kapitána! Úvodní českou trefu ze hry na mistrovství světa obstaral Roman Červenka, jenž hraje svůj 200. zápas v národním týmu. Vybruslil si zpoza branky do slotu, přehodil si puk do forhendu a pak nádherným věšákem rozbouřil O2 arenu.

včera

Kapitán mezi legendami! Červenka v repre zaokrouhlil druhou stovku startů

V minulosti leckdy nepřiměřeně kritizovaný, v poslední době ale sklízí hlavně pochvalné fráze. Roman Červenka bezpochyby patří k význačným personám samostatné české reprezentace. Tenhle status podtrhl kreativní playmaker v sobotu večer, když v národním týmu překlenul metu dvou set startů.

včera

Budeme se zlepšovat, hlásí Bedard po premiéře. A chválí fanoušky

Jedna z největších nadějí kanadského hokeje má za sebou svůj první zápas na seniorském mistrovství světa. Connor Bedard ale čas na aklimatizaci nepotřeboval – hned v prvních zápase pomohl Kanadě dvěma góly. Britové kousali, hráči javorových listů si ale došli pro výhru 4:2.