Zápasy

Doporučujeme

Příklepy

2. 8. - 20:28

Pešánův tým získal velkou posilu

Ajoie, které od nové sezony povede Filip Pešán, získalo zvučnou posilu: 27letého kanadského čahouna Frédérika Gauthiera, jenž naposledy působil v New Jersey. V NHL nastupoval také za Arizonu a Toronto.

2. 8. - 20:26

Švýcarské kluby stojí o Hartikainena

Finský útočník Teemu Hartikainen, mistr světa a olympijský šampión z tohoto roku, po devíti sezonách skončil v Ufě. Pravděpodobně zamíří do Švýcarska, krouží kolem něj totiž tamější přední kluby. O statného forvarda stojí Ženeva, Lausanne, ZSC i Fribourg.

2. 8. - 20:24

Daugavinš do Německa?

Lotyšská ikona Kaspars Daugavinš má údajně namířeno do německého Wolfsburgu. Borec se zkušenostmi z NHL má sice nadále platnou smlouvu se švýcarským Bernem, očekává se ovšem, že bude z tohoto kontraktu vykoupen.

2. 8. - 20:21

Vas se vrací do Maďarska

Někdejší slávistický útočník János Vas se po sezoně ve slovenském Prešově vrací do domovské Erste Ligy. Opět bude působit v Jegesmedvéku, za který hrál už v letech 2017 až 2021.

2. 8. - 20:19

San Jose ocení kariéru Marleaua

Útočník Patrick Marleau zažije v San Jose během příštího roku velký den. Sharks se rozhodli vyřadit na jeho počest číslo 12 a zavěsit dres svého bývalého hráče pod strop arény. Vše proběhne 25. února 2023.

Video

HOKEJKA

Srpen 8
dnešní den v roce 1924

Nikolaj Sologubov

V Moskvě se narodil člen Síně slávy IIHF Nikolaj Sologubov. Devítinásobný mistr SSSR s CSKA Moskva se do plného hokejového dění zapojil jako veterán Druhé světové války. Nejlepší obránce moskevského mistrovství světa 1957, kde Sověti skončili druzí za Švédskem, a také olympijských turnajů 1956 a 1960 se nakonec stal mistrem světa jen jednou a to ve Stockholmu 1963. Zlatou olympijskou medaili si přivezl z Cortiny d'Ampezzo 1956. Ve Squaw Valley 1960 potom Sověti potřebovali, aby USA porazily Československo a sami si tak uchovali šanci na stříbro. Sologubov po jedné z třetin vešel do americké šatny a poradil Američanům, aby inhalovali kyslík. Spojené státy nakonec Čechoslováky skutečně porazily, avšak Sověti nezvládli svůj poslední zápas na turnaji s Kanadou a brali pouze bronz.
RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz