Zubr Ferenc se upsal Zlínu do roku 2020, vsetínský Horčička pomůže Hradci

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Hradecký obránce Zdeněk Čáp se nedávno přesunul z hostování v Přerově do Olomouce, teď extraligové kluby hlásí další novinky spojené s WSM Ligou! Mountfieldu může do konce tohoto ročníku pomoct v rámci střídavých startů vsetínský gólman Luboš Horčička a ze Zubra Jakuba Ference se stal Beran, extraligovému Zlínu se upsal na následující dva roky.

Fanshop

Urostlý zadák působí letos ve Zlíně jen formou hostování z Přerova, ale vedení extraligového klubu si jeho služby pojistilo na další dvě sezony. Tedy až do 30. dubna 2020. Zároveň došlo také k převodu hráčských práv Jakuba Ference, který se stal hráčem Zlína. O smlouvu si řekl výbornými výkony v probíhající sezoně.

„Jakub prokázal své nesporné extraligové kvality. Je to velice platný hráč a má dobré fyzické parametry. Navíc je to pravák, kterých není dostatek. Stálou výkonnost potvrdil v dosavadním průběhu sezony a počítáme s ním s výhledem na nejbližší extraligové ročníky,“ prozrazuje na klubovém webu kouč Robert Svoboda.

„Mám radost, že jsem zlínské vedení a trenéry přesvědčil, že patřím do týmu. Měl jsem taky štěstí. Důvěra trenérů mě velmi těší. Doufám, že ji splatím svými výkony.“

„Mám radost, že jsem zlínské vedení a trenéry přesvědčil, že patřím do týmu. Měl jsem taky štěstí, neboť po zranění Davida Noska se uvolnilo místo v sestavě. Důvěra trenérů mě velmi těší. Doufám, že ji splatím svými výkony,“ přeje si zlínský obránce, který v aktuálním ročníku nastoupil k 25 extraligových střetnutím.

Za to, že může hrát mezi tuzemskou elitou, vděčí také Zubrům. „Je potřeba jim poděkovat za předchozí dvě sezony, které mi hodně pomohly a kdy jsem dostal velký prostor výkonnostně růst a propracovat se do extraligy,“ ví osmadvacetiletý hokejista, který se narodil ve slovenské Levoči a zahrál si ve Finsku či Polsku.

Příklad Jakuba Ference je pro přerovské hráče velkou motivací

Zlín s Přerovem úzce spolupracuje a obě strany si partnerství pochvalují. „Příklad Jakuba je velkou motivací pro přerovské hokejisty ve WSM Lize. Svědčí o tom, že poctivou prací se dá i v pozdějším hokejovém věku propracovat do nejvyšší soutěže,“ pochvaluje si sportovní manažer přerovského klubu Pavel Hanák.

Právě ve Zlíně naposledy chytal extraligu zkušený brankář Luboš Horčička. Jeho služby může až do konce sezony využít extraligový Hradec Králové, tamní vedení se dohodlo se Vsetínem na možnosti střídavých startů. Osmatřicetiletý Horčička v letošním ročníku nasbíral za tým z Lapače patnáct startů a šest vítězství.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz