Zlomil kouzlo Laca, pak dostal Piráty na koně. Jsem na sebe naštvaný, tvrdí Netík

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

16. března 2017, 22:14

Daniel Ježek

Oceláři a Piráti se podruhé postavili do hokejového ringu. Domácí favorit série chtěl napravit nezdar z prvního měření sil, třinečtí fanoušci od úvodního buly sledovali snahu svých oblíbenců urvat duel na svou stranu. Oceláři ale nakonec prohráli v prodloužení, když po faulu Tomáše Netíka rozhodl Vladimír Růžička.

Fanshop

WERK ARENA byla od úvodních minut svědkem velmi podobně vypadajícího průběhu, který viděla v prvním zápase. Oceláři na svého soupeře opět vletěli, svou aktivitou si vypracovali několik šancí, stále ale naráželi na bezchybného Laca. A aby toho pro Slezany nebylo málo, tak opět v závěru první periody inkasovali.

Na rozdíl od prvního klání ale hráči s drakem na hrudi v prostřední dvacetiminutovce otočili skóre. Ani to ale Třinci nestačilo. Chomutovští se do hry vrátili v přesilovkách, v prodloužení nakonec rozhodli o své druhé výhře. „Oni dávají góly z přesilovek a my je do nich pouštíme. To je jediné, co k tomu můžu říct. Je to 0:2. Je jedno, jak a z jakých výkonů, my ale musíme začít vyhrávat,“ říká Tomáš Netík.

Opět jste byli lepší, druhý bod ale má Chomutov…
Je to velké zklamání. Je to 0:2, hodnotit výkon je nesmyslné. Prohráváme o dva zápasy. Po první třetině, která byla podobná té středeční, jsme do toho naskočili a konečně protrhli střelecké trápení. Hráli jsme hokej co jsme chtěli, vedli 3:1. Svou nedisciplinovaností jsme je ale dostali zpět do hry, oni srovnali. My v prodloužení nevyužili přesilovku, oni ano. Proto prohráváme 2:0, což bude těžké.

Doplatili jste teda na fauly?
Jednoznačně. Neznám přesnou statistiku, dali nám šest gólů a nevím, kolik z toho v přesilovkách (5 – pozn. red). To je jednoznačný obraz hry. V pět na pět jsme lepší, oni ale v přesilovkách trestají naší nedisciplinovanost.

Začali jste dobře, zase jste ale dostali gól. Není to frustrující?
Na jednu stranu ano. Měli jsme spoustu šancí, střel bylo hodně. Pak jsme to ale zlomili, otočili skóre a bylo to tak, jak to mělo být. Hned po třetí brance jsme ale měli čtyři, pět oslabení a dáme je zpátky do hry. To se nemůže stávat.

Chomutov rozhodl v přesilovce po vašem faulu. Mrzí vás to?
Velmi mě to mrzí. Při mém vyloučení padl gól, takže jsem na sebe strašně naštvaný. Já u mantinelu dohrával Michala Vondrku a nechal tam nohu. On přes ní upadl, sudí to posoudili takhle. To se prostě stane.

Opět jste měli dvojnásobek střel, opět jste prohráli. Jak frustrující to je?
Frustrující, nefrustrující, to samozřejmě víme. Oni dávají góly z přesilovek a my je do nich pouštíme. To je jediné, co k tomu můžu říct. Je to 0:2. Je jedno, jak a z jakých výkonů, my ale musíme začít vyhrávat.

Jak budou vypadat zápasy v Chomutově?
Nevím. Uvidíme, jestli se jim bude vůbec chtít víc hrát. Obraz hry je zatím pořád stejný. Oni čekají na své příležitosti a my jim je už nesmíme nabízet. Hlavně tedy co se týče přesilových her.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz