Tygři narazili ve Vítkovicích. Nevím, co se s námi dělo, nechápe Šimek

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

25. února 2017, 15:40

Jan Šimek

Mohli s předstihem získat Prezidentský pohár a překonat stobodovou hranici. To byl ale museli liberečtí hokejisté uspět na ledě Vítkovic. Úřadujícím šampionům zápas vůbec nevyšel. Nedali ani gól a odvezli si čtyřbrankový direkt. Jejich úspěšná série, která čítala tři vítězné zápasy v řadě, skončila. „Stále to ale máme ve svých rukou. Jsou před námi tři zápasy a věřím, že to zvládneme,“ hlásí liberecký kapitán Branko Radivojevič.

Fanshop

„Vítkovice si to zasloužily. Byly lepší ve všech fázích zápasu. My jsme dělali individuální chyby. První dva góly jsme jim dali sami, ale i tak domácí hráli výborně a zasloužili si vyhrát,“ přiznává lídr Bílých Tygrů.

Ostravané bojují o desítku, kdežto Liberečtí už mají své jisté. „Nemůžeme brát v potaz, že hrají o desítku. Všechno nám odskakovalo, všude jsme byli druzí, takže si Vítkovice zasloužily vyhrát. My to musíme hodit za hlavu a nachystat se v neděli na Kometu,“ pokračuje zkušený slovenský útočník.

Liberečtí hokejisté navzdory páteční prohře stále vévodí tabulce Tipsport extraligy. Drží luxusní šestibodový náskok před druhými Oceláři. „Darovali jsme jim to. Tyhle zápasy rozhodují maličkosti. Stále to ale máme ve svých rukách. Potřebujeme vyhrát další zápas. Podíváme se na video a poučíme se z toho,“ slibuje. „Máme před sebou tři utkání. Věřím, že to zvládneme. Tentokrát jsme byli slabší,“ dodává.

Závěr duelu zpestřila bitka mezi Erikem Němcem a Adamem Jánošíkem a následná řež, o kterou se postarali Lukáš Klok s Janem Stránským. „Patří to k tomu. Chtěli jsme ukázat, že nechceme prohrát jen tak. Oni se k tomu postavili taky dobře. Klobouk dolů. Byly to férové bitky. Nebylo v tom nic zákeřného. Lidem se to muselo líbit,“ myslí si Radivojevič.

Kde viděl příčiny porážky pilíř liberecké defenzivy Radim Šimek? „Některé situace u nás v pásmu jsme špatně vyhodnotili. Ztráceli jsme tam puky. Vyplynul z toho první gól, a pak se to s námi táhlo celý zápas. Vůbec jsme nebyli schopni si pořádně nahrát. Všechno podtrhla naše přesilovka, při které jsme dostali gól na 4:0. Byl to prostě zmar,“ nebere si servítky obránce Bílých Tygrů.

Řež v Ostravě! Němec poprvé rval. Klok složil Stránského »

V čase 52:28 totiž ve vlastním oslabení ujel vítkovický útočník Ondřej Roman vstříc brankáři Jánu Lašákovi, kterému bekhendem poslal puk mezi betony, a bylo hotovo. „Hráči jsou natolik zkušení, že by nás takové věci neměly nijak brzdit,“ myslí si Radim Šimek.

„Hodnotí se mi to hodně špatně, protože jsme tady odehráli špatné utkání. Vítkovice berou po zásluze tři body. Na ledě bylo jen jedno mužstvo. Nevím, co se s námi dělo,“ mrzí ho. „Vítkovice poslední zápas se Zlínem prohrály. Byla na nich znát chuť. Byly hladovější. Po zásluze vyhrály a já jim gratuluji k třem bodům,“ uzavírá český reprezentant.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz