Šimánkovo probuzení odnesl hvězdný Bern: Přistoupili k tomu jako my

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Tak chtějí postoupit, nebo ne? Kolem účinkování Mountfieldu v Lize mistrů už toho bylo napsáno dost, každopádně teď Hradečtí získali jedině plusové body. Porazili totiž Bern, švýcarského mistra a jeden z nejlepších týmů v Evropě. Hlavně díky dvěma gólům Jiřího Šimánka, který letos extraligové štěstí zatím hledá marně.

Fanshop

Bylo otázkou, jak Východočeši k utkání přistoupí. Na sto procent, když majitel Miroslav Schön bez skrupulí vyhlašoval, že Liga mistrů je pro klub nutným zlem? To opravdu nešlo. „Do zápasu jsme šli s tím, že si chceme zahrát hokej. Protože hokej zatím moc nehrajeme. Z tohohle pohledu to myslím účel splnilo. Samozřejmě dozadu jsme dělali spoustu chyb, bylo na nás spoustu šancí, ale dopředu, kde jsme zatím docela jaloví, jsme si třeba i nahráli,“ pochvaluje si Šimánek.

Mountfield porazil švýcarského mistra a přiblížil se play off CHL »

A hlavně sázeli góly. Pět za zápas jich letos v extralize ještě nedali! „Pro nás bylo dobré, že se nehrálo v extrémním nasazení. Třeba jsme si nahráli i víc než jednou. Myslím, že za první třetinu jsme měli tolik nahrávek jako za všechny předchozí zápasy dohromady,“ hořce se usmívá hradecký útočník s připomenutím bídného soutěžního začátku.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Právě Jiří Šimánek se podepsal pod tři z pěti branek a aspoň na chvíli dal zapomenout na svoje extraligové trápení. Bojovnost zrovna jemu nechybí, často v ní jde příkladem, ale s bilancí 0+0 po devíti kolech si toho za bojovnost moc „nekoupíte“...

„Krásně se mi to tam odrazilo! Takhle bych to potřeboval v pátek, třeba aspoň jednou. Hledalo mě to, takové jednoduché body jsem dlouho neměl,“ směje se. Jeden odraz od tyčky ho našel před úplně prázdnou bránou, při druhém to neměl o moc těžší. Ale štěstí sedne jenom na toho, kdo mu jde naproti.

Teď ještě, aby v podobném stylu pokračoval. „Vždycky je to v takových vlnách. Daří se, pak se zase nedaří. Bylo na čase, aby nějaký gól přišel. Nebyly to nějaké těžké góly a já jsem za ně samozřejmě rád,“ pokyvuje.

Podívejte se na sestřih utkání Mountfield HK – SC Bern:

Aspoň část skromné návštěvy se ve středu určitě přišla podívat na soupeře. Bern, to je šampion posledních dvou ročníků NLA, které vévodí i teď. V týmu má borce otřískané zámořskou NHL, v brance jedničku švýcarského nároďáku... Moc lepšího už toho Evropa nenabídne. Tahle výhra se určitě cení.

„Bylo vidět, že k zápasu přistoupili asi jako my. Nebylo to úplně to nejvíc, co by mohli hrát,“ ví Šimánek. „Spíš se hodně bruslilo, pohyb tam byl od nich i od nás. A pak když zabrali, bylo vidět, že tým mají kvalitní.“ Medvědi prospali začátek, o to silnější byli ve finiši. Mountfield čekala v obraně nakonec tvrdá šichta. „Hodně hráli na třetího vrcholového hráče na modré, měli spoustu těžkých střel. Sedlo nás podržel, přes ty čtyři góly chytil mraky dalších šancí,“ chválí Jakuba Sedláčka.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Šest hráčů ze základní sestavy chybělo, Bednář s Kukumbergem odstoupili v průběhu zápasu, víc šancí dostali mladí. Vůbec první zápas za áčko odehrál junior Jakub Muška. Na tom by ještě nebylo nic divného – kdyby ale jako obránce nenastoupil v útoku! Proč? Všichni zbývající útočníci zapsaní na soupisku k CHL hráli ve středu zápasy ve WSM Lize. A Mountfield je nechtěl vytrhávat, proto zvolil alternativu B.

A na Šimánkovi a spol. bylo, aby mladíkům pomáhali coby mentoři. „Pro ty kluky je to samozřejmě veliký zápas. Každý zápas je pro ně důležitý, je potřeba povzbudit je za každou maličkost, aby viděli, že jdou správnou cestou a můžou tady hrát dál. Myslím, že žádný větší propad u nich nebyl. A přes tréninky s námi se můžou posunout dál,“ vzkazuje Jiří Šimánek.

Hradec si výhrou udržel naději na postup do play off, o všem rozhodne příští úterý. K odvetě zajíždí (správně, na rozdíl od soupeře neletí) do Bernu, postoupit ještě může i finské Turku. Ale zajímá vůbec hráče Mountfieldu postup? „Nás teď zajímá zase páteční utkání,“ odvětí Šimánek směrem k zápasu v Chomutově.

Třeba pomůže i výhra nad švýcarským mistrem, sebevědomí do útočné fáze by se stoprocentně hodilo. „Někdo dal góla po dlouhé době, třeba ho to nakopne,“ chechtá se dobře naložený Šimánek. „Už se ale bude hrát o body, ten hokej bude mít jiný náboj,“ dodává jednoznačně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz