S extraligou jsem nepočítal, přiznává Chlouba. Pak Moru sestřelil dvěma góly

Foto: piratichomutov.cz

Piráti v úvodním kole Tipsport extraligy vyzvali na vlastním ledě defenzivní Olomouc, se kterou zvládli všechny klíčové momenty duelu a vyhráli 4:2. Velkou zásluhu na tříbodovém zisku měl i Roman Chlouba, jenž si připsal hned dva přesné zásahy. Chomutovský odchovanec má nyní na kontě 44 extraligových startů, až v tom posledním se však prosadil na vlastním ledě. „Kdybych proměnil únik, na další gól by třeba nedošlo. K hattricku mi chyběla ještě nějaká šance,“ usmál se.

Fanshop

„Mám ohromnou radost. Obzvlášť, když se mi to povedlo před domácími fanoušky. Čekal jsem na domácí branku dva roky,“ oddychl si Roman Chlouba, jenž vstřelil první seniorský gól v rodném městě v pirátském dresu. „Je to nádherné, ani se to nedá popsat,“ netají. „Na cenu se musím zeptat pokladníka,“ dodává.

Piráti neměli úplně snadný vstup do sezóny, jelikož měli s Olomoucí z minulého ročníku vyrovnanou bilanci výher, ale nikoliv bodové zisky. „Před zápasem jsme si říkali, že asi budeme kvůli domácímu prostředí mírně nervózní, ale že to ze sebe musíme shodit. Věřili jsme, že se nám podaří ubránit oslabení a využijeme nějakou přesilovku,“ vypráví.

Chomutovští zásluhou Michala Poletín využili hned první nabídnutou přesilovku, což se však podařilo i hostům, a to konkrétně Tomáši Houdkovi, který srovnal na 1:1 ve dvanácté minutě. Za 57 vteřin se ale radovali opět Piráti a střelec Roman Chlouba. „Dostali jsme se na koně díky gólu hned z první přesilovky, ale zase v prvním oslabení jsme inkasovali. Rychlý gól měl na vývoj zápasu velký vliv,“ připouští.

Jak se celá situace ve spolupráci Nicolas Hlava – Jaroslav Mrázek – Roman Chlouba udála? „Nick mi nahodil puk do rohu, kde jsem ho dojel. Trenér nám říkal, že když budeme dělat zvratné kličky, všichni hráči se stahují dolu a beci jsou volní. Tak jsem to udělal, přihrál jsem na Mrázu, který nahodil na bránu a mně se podařilo na poslední chvíli vložit do puku hůl. Gólmanovi puk propadl mezi nohama,“ popisuje.

Jelikož byl šestadvacetiletý útočník součásti čtvrté lajny, na ledě dostal něco málo přes deset minut, což byl třetí nejnižší icetime týmu. Přesto stihl vsítit dva góly a připsat si shodný počet bodů do kolonek účast na ledě a Radegast index. „Dva góly v prvním kole jsem určitě nečekal. Jako čtvrtá lajna jsme si řekli, že musíme hrát dozadu a na nulu, aby první tři lajny pošetřily síly,“ prozrazuje.

„Mám ohromnou radost. Na domácí branku jsem čekal dva roky.“ 

Roman Chlouba odehrál za Chomutov v přípravě šest zápasů, ve kterých si připsal jednu finální přihrávku. Přičemž v Kadani stihl pouze čtyři s jedním gólem a dvěma asistencemi. „Před sezónou mi bylo řečeno, že zůstanu jako starší hráč v Kadani s Kubou Trefným, s kterým jsme měli vychovávat mladé juniory. Ani jsem se startem v Chomutově nepočítal, protože byl hodně široký kádr. Když jsem dostal první nabídku na zápas do Plzně, věděl jsem, že musím možnost chytit za pačesy a ukázat, že na to mám,“ ohlíží se.

S jinou sestavou, s jiným charakterem, přesto chtějí Piráti navázat na předvedené výkony ze semifinále. „Celý poslední týden tréninku jsme si říkali, že musíme navázat na hru, s kterou se končila minulá sezóna. Obětavě, lehat do střel, jednoduše a hodně střílet,“ uvádí Roman Chlouba, který premiérové branky slavit nebude. „Akorát zregeneruji, další den na trénink a v neděli zápas,“ prozrazuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz