Pletka skončil v Litoměřicích, za sebou má první trénink na Slavii

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

V letošní sezoně pomáhal litoměřickému Stadionu, Václav Pletka sehrál za tým spolupracující s Mountfieldem 36 utkání WSM Ligy. Další už nepřidá, klub se s bývalým reprezentačním útočníkem dohodl na ukončení smlouvy, což na stránkách Stadionu potvrdil generální manažer Jan Fišera. Pletka má prostor najít si nové angažmá, do uzávěrky přestupů zbývá týden. Ostřílený kanonýr možná znovu vypomůže pražské Slavii, v pondělí s ní Pletka poprvé trénoval.

Fanshop

Prozatím není jasné, jestli odchovanec hokeje v Mladé Boleslavi opráší spolupráci s červenobílými. V pondělí Pletka odmakal rozbruslení týmu před podvečerním duelem v Litoměřicích, pak si pod dohledem asistenta Jana Srdínka přidal přípravu navíc - na ledě i v posilovně. Do dnešního utkání nenastoupí, slávisté nejprve posoudí, jak na tom výkonnostně je.

Pokud všechno klapne, mohl by zkušený bojovník dokončit ročník v Edenu. Dosud Pletka oblékal dres Litoměřic, kam přišel jako loňská ofenzivní posila. Za 36 utkání stihl šest branek a devět asistencí. V žebříčku klubové produktivity to stačilo na šesté místo, nejlépe na tom ve Stadionu jsou Jaroslav Kalla (29 bodů) a Filip Hanták (20).

Pletka se nyní loučí, jeho hokejová kariéra už s Litoměřicemi spojená není. "S Václavem jsme se dohodli na ukončení smlouvy. Stále hledáme jednoho kvalitního útočníka na konec sezony, který by dokázal rozhodovat zápasy. Není to ale lehké, nabídka na trhu je velmi omezená a nejsme sami, kdo podobný typ hráče hledá. Nechceme sehnat někoho, jen abychom někoho přivedli", řekl klubovým stránkám generální manažer Jan Fišera.

Po Pletkovi možná sáhne Slavia, která nemá zrovna široký kádr. V týmu trenérů Razýma a Srdínka převládají spíš mladší hokejisté, zkušenosti dodávají borci jako Jan Novák, Pavel Kolařík, Martin Šagát. Pletka by mohl rozšířit výčet kvalitních útočníků, ve Slavii to dobře zná. U Pražanů končil sezonu 2014-15, která byla pro červenobílé hodně trpká, jelikož sestoupili z nejvyšší soutěže. Někdejší útočník Třince, Karlových Varů, Českých Budějovic, Liberce či Plzně strávil následující ročník v Kladně či v Benátkách nad Jizerou, loni se Pletka upsal Litoměřicím.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz