Pešán: Rozhodně je to úspěch, stříbro nám nikdo netipoval

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Filip Pešán. Toto jméno je na české hokejové scéně v posledních letech velmi často skloňované, mladý trenér dokráčel i v druhé sezoně s Libercem až do finále. Dva Prezidentské poháry, jeden titul a jedno druhé místo. To je celková bilance Tygrů ve dvou posledních ročnících, jak ji hlavní trenér vnímá a jak tomu bude příští rok?

Fanshop

Jak je náročné skousnout finálovou prohru?
Myslím si, že rozdíl mezi prohrou 0:4 nebo 3:4 na zápasy není. Buďto člověk sérii zvládne, nebo ne. Vloni jsme vyhráli série 4:0, letos 4:2 ve čtvrtfinále nebo semifinále, a rozhodně to neznamená, že bych neměl stejnou radost. To samozřejmě platí i pro smutek. Možná, kdybychom prohráli 3:4, bolí to ještě víc. Takhle to je jasné.

Souhlasíte, že Kometa nedovolila Liberci použít jeho největší zbraně?
Ve čtvrtém utkání jsme se pokusili o podobný styl hokeje, který hrála Kometa. Půlku zápasu jsme se snažili hrát ve středním pásmu, dařilo se nám to, měli jsme i pár šancí. Utkání bylo o tom, kdo dá první gól. Zase přišly dvě branky bruslí po střelách mimo branku. Šli jsme tomu málo naproti, protože jinak si nedokážu vysvětlit tolik vlastních a nešťastných gólů.

Určitě teď druhé místo bolí, ale jinak to byla sezona pro Liberec opět fantastická.
Je to rozhodně úspěch. Jsem přesvědčený, že tohle poslední umístění v základní části a play off nám nikdo netipoval, ani my sami sobě. Jsem hrozně rád, že jsme sezonu dokázali projít se ctí a kvalitou výsledků. Hráčům musím poděkovat.

Je finále nějaký moment, který by vás mrzel?
Nemyslím si, že to byl jeden moment. V každém zápase rozhodla jedna branka, jeden odraz, nešťastný gól. Můžu jmenovat například gól necelé dvě vteřiny před koncem první třetiny prvního zápasu série. Kdybychom ho nedostali, možná by série byla jiná, možná taky ne. To je ale kdyby hokej, a ten nehrajeme. Prohráli jsme 0:4, zlomový moment nemám.

Byla cesta do finále jiná než vloni?
Ano, byla. Vloni jsme procházeli zápasy a série s větší lehkostí než letos. Letošní ročník byl odbojovaný s těsnými výsledky, a to jak v základní části, tak play off. Byli jsme vyčerpaní, ubojovaní, a to je ten velký rozdíl.

Co můžete říct k soupeři?
Na papíře měla Kometa jednoznačně nejsilnější tým v lize, což potvrdila i ziskem titulu. Blahopřeju jim. Líbilo se mi, jak hráči plnili taktiku, která mohla být nepopulární, ale účelná. To je hlavní důvod, proč vyhráli titul.

Sezona je u konce, jaké jsou vaše osobní plány?
Asi poletím do Ameriky, ale potřebuju si od hokeje trochu odpočinout, mám toho teď plné zuby. Jsem oficiálně pozvaný na kemp New York Rangers, který se koná v červnu. To je prozatím jediná akce, o které vím.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz