Pardubický bek Trončinský si zahrál v útoku. Bavilo mě to, hlásí

Foto: Jan Jedlička, hcpce.cz

Pardubice dokázaly na plzeňském ledě odčinit potupnou porážku 2:10 datovanou ke konci září a na druhý svátek vánoční v Plzni uloupily dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Východočeši přijeli na led lídra tabulky s velkou pokorou, což potvrdil i trenér Marek na pozápasové tiskové konferenci. A jak už jsou diváci v Plzni zvyklí, hostující tým si hlídal především zadní vrátka, aby jimi žádný z šikulů z kádru Škody neproklouzl.

Fanshop

„Je znát, že se na nás mančafty už více připravují. Ale nemyslím si, že bychom byli nějak čitelní nebo předvídatelní,“ komentuje Denis Kindl.

Právě on otevřel skóre utkání v 17. minutě, když zužitkoval Skleničkovy nahrávky a z první propálil výborně chytajícího Kacetla. „Doufám, že mi tahle trefa pomůže. Jak sezóna pokračuje a vy nedáváte moc gólů, sebevědomí rozhodně neroste. Ba naopak. Nicméně je pravda, že jsem byl zraněný, a pak hned brzy nato nemocný, ale věřím v to, že mě tohle nastartuje, abych podával lepší výkony. Vím, že jsem nehrál ideálně,“ pokračuje Kindl.

Denis Kindl: Urputný zápas, Pardubice přijely bránit

Velký příběh psal ale také někdo jiný. Marek Trončinský. Urostlý bek byl kvůli rozsáhlé marodce povolán na pravé křídlo a díky své univerzálnosti výborně obstál. „Měl jsem strach, že budu uklizený jen ve čtvrté lajně a nic moc si nezahraju. Ale nakonec jsme byli jen tři na pravá křídla, takže jsme se točili a byl jsem na ledě hodně. Bavilo mě to,“ přiznává. I díky tomu, že do dorostenecké kategorie hrál v útoku, s adaptací neměl problém. „Vždyť to je úplně snadné. Na tom hrát vpředu není nic komplikovaného,“ směje se. „Nechci říct, že tam není co zkazit, ale pořád tam za mnou jsou dva beci, takže si člověk může dovolit víc. Opravdu to pro mě nebyl žádný zásadní problém,“ říká.

I díky jeho přínosu Pardubice držely s Plzní krok. Ještě do první přestávky vyrovnával na 1:1 Treille. Domácí sice ve druhé části odskočili znovu do vedení, když dvojnásobnou přesilovku využil navrátilec do sestavy Tomáš Mertl, ale ve 45. minutě duel poslal do prodloužení Tomáš Rolinek.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice

„Ve třetí třetině jsme trochu znervózněli a začali být nejistí, takže nás ještě musel držet Míra Svoboda. Takže jsou body možná spravedlivě rozdělené,“ tuší Denis Kindl. „Plzeň podle mě do zápasu nebyla tolik zakousnutá, když hraje takhle nahoře, jak by mohla být. Na druhou stranu - taky bych si tuhle pozici chtěl někdy vyzkoušet,“ lakonicky pokračuje Trončinský. To jeho tým, ten do utkání dal všechno. Důraz, poctivost a nezlomnost, což uznale chválil i Kindl: „Nechali nás sice jezdit v obranném pásmu, ale kolem branky to měli pokryté a puky nám tam neprocházely. My jsme se snažili hru tvořit, a pak se nám tam vzadu objevovala okénka.“

Utkání dospělo nejen do prodloužení, ale až do samostatných nájezdů. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Petr Sýkora. „Jsou hráči, kteří mají víc zakončení, já jich zase tolik nemám. Technicky na tom tak výborně nejsem, měl jsem to vlastně jasné. Takže jsem si to v hlavě připravil a následně to provedl. Naštěstí to tam spadlo,“ jednoduše popisuje svou vítěznou trefu. Dynamo se dvěma body posunulo na osmou příčku tabulky. „Akorát jsem po zápase koukal. Už aby pískali konec,“ uzavírá Trončinský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz