Nová fanzóna i červené dresy, Vůjtek ve Vítkovicích zůstává

Foto: Petr Kotala/hc-vitkovice.cz

1. září 2017, 16:42

Adam Bagar

Lehce pozměněný kádr, unikátní fanzóna, nové časy domácích zápasů nebo hned tři sady dresů, z nichž jedna je v červené barvě. Vítkovice vstoupí do extraligové sezony 2017-18 s řadou změn a podobně jako loni by mohly být pasovány k černým koním soutěže. "Chceme tu vítkovickou mašinu posunout zase dál," hlásí generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

Fanshop

"Nechceme dělat nějaká velkohubá prohlášení, ale nechceme se ani držet při zemi. Chceme zlepšit hru, samozřejmě nějaké interní cíle máme, ale ty nebudu prozrazovat. Je každopádně jasné, že pod sebe musíme dostat některé z top týmů," líčí uznávaný vítkovický lodivod s tím, že úspěch není sprint, ale maraton. "I ten se však musí někdy uběhnout," usmívá se.

Ostravané vstoupí do nového ročníku s lehce pozměněným kádrem. Petr už nemá k dispozici obránce Lukáše Kováře či útočníky Stanislava Balána, Michaela Vandase, Erika Němce a Yana Stastneho. Vítkovický tým naopak posílilo kvarteto hráčů. Z Komety přišel Peter Trška, z Plzně Jakub Lev, z Hradce Králové Rastislav Dej a z kanadské WHL se vrátil Šimon Stránský.

"Noví hráči by měli probudit naše útočné choutky a měla by se tím zvýšit i produktivita."

"Loni jsme uměli na ty nejlepší, ale měli jsme problémy s mančafty kolem nás. Základem byla obětavost, defenziva a charakter. To vše si chceme ponechat, ale navíc k tomu chceme dodat určitou přidanou hodnotu. Noví hráči by měli probudit naše útočné choutky a měla by se tím zvýšit také produktivita," upozorňuje Jakub Petr na věc, která Vítkovice loni trápila.

Už příprava však ukázala velké zlepšení. Ostravané v devíti přípravných střetnutích nastříleli 47 branek. "Góly přicházely, ale pořád je to jen příprava a v ní ještě týmy nejsou v defenzivě tolik pečlivé. Ale budu moc rád, když si to kluci přenesou do dalších týdnů," pokyvuje Jakub Petr, jenž je s přípravou spokojený. "Hlavně s tím, jak se k tomu hráči postavili," dodává.

S Vladimírem Vůjtkem jsme denně v kontaktu, je dál součástí týmu

Na rozdíl od loňské sezony, v níž Vítkovice trápila řada zranění, má aktuálně k dispozici takřka kompletní kádr. "Věřím, že minulá sezona už se nebude opakovat. Nejdůležitější je totiž mít zdravé hráče. Mimo sestavu zůstává jen obránce Ivan Baranka, ale už trénuje a v pondělí by se měl zapojit do plného tréninku s týmem," prozrazuje dál třiačtyřicetiletý kouč.

Ten bude nově spolupracovat s videotrenérem Michalem Rejzkem, který do Vítkovic přišel z Pardubic. "Je to velmi důležitá část přípravy, přikládáme tomu obrovský důraz." Roli konzultanta dál plní bývalý reprezentační trenér Vladimír Vůjtek. "Na tom se nic nemění, jsme denně v kontaktu, stejně jako v uplynulém ročníku je součástí týmu," potvrzuje Jakub Petr.

Červená sada? Taky kus nostalgie, naposledy v mistrovské sezoně

Vítkovice představily také nové dresy. A hned tři sady. Kromě klasické venkovní bílé a domácí modré ještě nově červené. "Je v tom taky kus nostalgie. V mistrovském ročníku 1980-81 měly Vítkovice červené dresy," vzpomíná Petr na poslední už 36 let starý klubový titul. "Nepůjde o žádné retro dresy, ale o klasickou druhou sadu pro domácí zápasy," doplňuje kouč.

Proč se tak Vítkovice rozhodly? "V extralize je několik týmů v modrobílé kombinaci, dresy pak někdy splývají. Třeba na buly. Proto jsme se rozhodli reagovat. Zároveň je to takové zpestření pro fanoušky," prozrazuje Jakub Petr. Jeho svěřenci poprvé vyjedou v červených dresech v 10. kole, kdy Vítkovice hostí Plzeň. Třetí sadu využijí také proti Liberci a Kometě Brno.

Vítkovičtí fanoušci se mohou těšit také na další novinky, jednou z nich je unikátní fanzóna. "Myslím, že jsme jediným týmem v lize, který podobnou iniciativu vyvíjí. Nelze čekat takovou jako byla na MS, ale už jsme ji zkoušeli v duelu s Oceláři a setkala se s nadšením. Kromě občerstvení nabízí hudební vystoupení, soutěže a podobně," hlásí výkonný ředitel Petr Handl.

Vítkovice chtějí, aby si tamní příznivci užili ještě větší porci zábavy. I proto byly změněny časy domácích zápasů. "Reagovali jsme tak na základě zpětné vazby od fanoušků. Ve všední dny se bude hrát od 17:30 a nedělní, víkendová či sváteční utkání začnou v 16 hodin," prozrazuje Handl s tím, že klub od nové sezony otevře nový fanshop a chystá i nové webové stránky.

Kádr HC VÍTKOVICE RIDERA 2017-18

Brankáři:
Patrik Bartošák, Daniel Dolejš.

Obránci:
Ivan Baranka, Marek Hrbas, Lukáš Klok, Daniel Krenželok, Ivan Puzič, Dominik Rudl, Karol Sloboda, Peter Trška, Patrik Urbanec, Jan Výtisk.

Útočníci:
Rastislav Dej, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Jakub Illéš, Tomáš Jáchym, Marek Kalus, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Daniel Kurovský, David Květoň, Jakub Lev, Rostislav Olesz, Ondřej Roman, Šimon Stránský, Roman Szturc, Vojtěch Tomi, Radoslav Tybor, Patrik Zdráhal.

Příchody do HC VÍTKOVICE RIDERA

Šimon Stránský (Prince Albert)
Rastislav Dej (Hradec Králové)
Jakub Lev (Plzeň)
Peter Trška (Kometa Brno)

Odchody z HC VÍTKOVICE RIDERA

Yan Stastny (Lustenau)
Michael Vandas (Poprad)
Lukáš Kovář (neznámo)
Erik Němec (Znojmo)
Stanislav Balán (Karlovy Vary)

Příprava HC VÍTKOVICE RIDERA 2017-18

01.08. HC VÍTKOVICE RIDERA – HC AZ Havířov 2010 8:2 (Hudeček 2, Tomi, Szturc, Olesz, J. Káňa, Gřeš, M. Kalus)
03.08. HC VÍTKOVICE RIDERA – Orli Znojmo 4:3 (Roman 2, Stránský, Szturc)
08.08. HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 6:3 (Olesz 2, Sloboda, Kucsera, Tybor, Roman)
11.08. HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (Kucsera, Hrbas, Tybor, Zdráhal) 
19.08. EHC Kloten – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:5 sn (Květoň 2, Kolouch, Olesz, Kucsera)
20.08. EV Zug – HC VÍTKOVICE RIDERA 6:5 (Kolouch, Kucsera, Stránský, Trška, Květoň)
22.08. SCL Tigers Langnau – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:4 (Kurovský, Lev, Hrbas, Krenželok)
24.08. HC Ambri-Piotta – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:3 (Olesz 2, Szturc)
29.08. HC RT TORAX Poruba 2011 – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:8 (Lev 2, Stránský 2, Tybor, Květoň, Szturc, Roman)
01.09. HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Dukla Trenčín 2:1 (Lev, Květoň)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz