Šance pro krajánky i boj o MS. Devatenáctka se chystá do Kanady

Foto: Lukáš Kaboň, cslh.cz

28. listopadu 2017, 11:52

Martin Voltr

Reprezentační dvacítce se blíží finální kemp před světovým šampionátem, ale trenéry bude zajímat i to, jak si povede její záloha. Hokejisté pod hlavičkou výběru do 19 let znovu po roce míří na turnaj World Junior A Challenge do Kanady, svěřenci Václava Varadi budou proti silným soupeřům bojovat o dobrý výsledek i o dodatečné povolání právě ke starší kategorii.

Fanshop

Nominaci tvoří z větší části hokejisté ročníku 1999, ale ve výběru trenérů Varadi, Říhy a Krátošky jsou rovněž o rok starší. V akci se představí patnáct hráčů z domácích klubů a šest zámořských krajánků – brankář Adam Brízgala, obránce Josef Myšák a útočníci Jan Hladonik, Jan Kern, Jáchym Kondelík a Tomáš Vochozka.

World Junior A Challenge se letos koná na samém východě Kanady, v městečku Truro nedaleko Halifaxu. Český výběr se sejde v neděli 3. prosince večer v Litoměřicích, kde bude dva dny trénovat. Po středeční cestě se v pátek rozehřeje přípravným soubojem s místním týmem Truro Bearcats, turnaj pro něj vypukne v neděli.

Varaďa o testu s Finy: Kluci odvedli maximum, byl to rychlík »

Reprezentanty čeká skupina s výběrem Kanada "West" a Spojenými státy, tu druhou tvoří Kanada "East", Rusko a Švýcarsko. Pokud by Češi postoupili z prvního místa, získali by přímou vstupenku do semifinále a před ním dva dny oddechu, v opačném případě vyjedou po jednom volném dni ke čtvrtfinále. Turnaj vyvrcholí v sobotu 16. prosince.

Loni si na turnaji řekli o pozornost před juniorským šampionátem čtyři hokejisté, i letos bude kouč dvacítky Filip Pešán čekat, kdo o pozvánku zabojuje. Vybraní hráči se z Kanady přesunou přímo do tréninkového tábora dvacítky v Niagara Falls nedaleko Buffala, kde mistrovství 26. prosince vypukne.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Adam Brízgala (Muskegon, USHL), Milan Klouček (Litoměřice).

Obránci:
Ondřej Buchtela (Litoměřice), Jan Bednář (Liberec), Michael Gaspar (Hradec Králové), Václav Veber, Matyáš Zelingr (oba Kladno), Josef Myšák (Austin, NAHL).

Útočníci:
Jaroslav Dvořák (Litoměřice), Tomáš Havránek, Matěj Novák (oba Kometa Brno), Jan Hladonik (Blainville-Boisbriand, QMJHL), Ondřej Chrtek, Jan Jeník (oba Benátky n/J), Jan Kern (Dubuque, USHL), David Kofroň (Frýdek-Místek), Jáchym Kondelík (Muskegon, USHL), Pavel Kousal (Mladá Boleslav), Lukáš Rousek (Sparta Praha), Jan Václavek (Přerov), Tomáš Vochozka (Coulee, NAHL).

Náhradníci:

Brankáři: Jiří Patera (Cedar Rapids, USHL), Dominik Pavlát (Chomutov), Adam Wolf (Litoměřice). Obránci: Stanislav Dosek (České Budějovice), Vratislav Kunst (Benátky n/J), Lukáš Mareš, Matěj Vála, David Váňa (všichni Jihlava), Dalimil Mikyska (Kometa Brno), Jakub Muška, Mikuláš Pohl (oba Hradec Králové), Martin Padrnos (Zlín), Ludvík Rutar (Olomouc). Útočníci: Filip Jirásek (Litoměřice), Štěpán Fryšara (Zlín), Petr Eret, Jakub Pour (oba Plzeň), Ocsar Flynn (Mladá Boleslav), Jan Kalus (Frýdek-Místek), Adam Kubík (Kladno), Matyáš Svoboda (Peterborough, OHL), Radim Toman (Vítkovice).

Realizační tým:

Manažer: Jan Fišera
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Miloš Říha a Aleš Krátoška
Trenér brankářů a videotrenér: Radek Jirátko
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Jan Vejvoda

Program World Junior A Challenge

Pátek 8. prosince – přípravný zápas:
20:30 Truro Bearcats – Česko

Neděle 10. prosince:
20:30 Česko – Kanada West (sk. B)

Pondělí 11. prosince:
0:30 Kanada East – Rusko (sk. A)
20:30 USA – Česko (sk. B)

Úterý 12. prosince:
0:30 Švýcarsko – Kanada East (sk. A)
20:30 Rusko – Švýcarsko (sk. A)

Středa 13. prosince:
0:30 Kanada West – USA (sk. B)
20:30 1. čtvrtfinále

Čtvrtek 14. prosince:
0:30 2. čtvrtfinále
20:30 1. semifinále

Pátek 15. prosince:
0:30 2. semifinále
20:30 utkání o 5. místo

Sobota 16. prosince:
0:30 utkání o 3. místo
20:00 finále

Začátky utkání jsou uvedeny v českých časech.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz