Kometa vynulovala Dynamo. Bylo to pro mě speciální, hlásí Langhamer

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

29. prosince 2017, 10:58

Marek Votke

Dynamo nabralo v závěru kalendářního roku solidní formu, kterou chtělo předvést proti tápajícímu úřadujícímu mistrovi. Kometa Brno ovšem nedovolila svému soupeři ve vyprodané Tipsport areně vůbec nic. Výhru 2:0 podtrhl čistým štítem gólman Marek Langhamer, který se ale příliš nezapotil. Letělo na něj jen 14 střeleckých pokusů oproti 43 brněnským. „Kluci to přede mnou odehráli výborně, kromě jedené šance se Pardubice nedostaly k ničemu,“ říká spokojeně Marek Langhamer.

Fanshop

Od začátku do konce bylo páteční utkání plně v režii brněnské Komety. První třetina skončila na střely z pohledu hostů 19:3, druhá 12:3 a až ta poslední byla o poznání vyrovnanější – 12:8. Dynamo bylo všude později a nedostalo se vůbec k ničemu. „Mrzí mě, že jsme nenavázali na vynikající výkon z Plzně. Tahali jsme za kratší konec, měli jsme málo šancí, a když už, buď jsme netrefili bránu, nebo to šlo do gólmana. Chyběla nám šťáva, bylo to špatné,“ láteří hlavní trenér Východočechů Miloš Holaň.

Pardubice vyslaly na brněnskou branku, kterou hájil někdejší gólman Dynama Marek Langhamer, jen čtrnáct pokusů a mladý gólman Komety byl takřka bez práce. Asi největší šanci si domácí připravili ve 13. minutě, když na Langhamera ujížděl Antonín Dušek, ale nedokázal jej překonat. „Kromě téhle šance jsme dnes Pardubice vůbec k ničemu nepustili, kluci to přede mnou odehráli výborně,“ chválil své spoluhráče mladý gólman.

Přesto ale přiznal, že šlo o poměrně náročné utkání. „Bylo to těžké, ne že ne. Kluci sice hráli skoro celou dobu u nich, ale přesto mohly Pardubice kdykoliv zahrozit, musel jsem se soustředit na každý detail. Kdyby to například Dušek proměnil, mohl z toho být úplně jiný zápas,“ přiznává Langhamer.

Únik pardubického útočníka ovšem vytáhl pravým betonem a mohl se radovat z vedení svého týmu, o které se v 17. minutě po Eratově přihrávce postaral nejmladší z bratrů Zohornů Radim. Na jeho úspěch potom navázal lehce za polovinou utkání Hynek Zohorna a bylo rozhodnuto. Dynamo sice v poslední třetině zlepšilo svou hru, ale ke gólu nevedly ani tři přesilovky v řadě v poslední desetiminutovce.

Kometa tedy ve vyprodané Tipsport areně zvítězila 2:0 a připsala si druhé vítězství v řadě. „Vyhráli jsme podruhé za sebou, doufám, že to bude pokračovat. Takový zápas, kdy jsme byli jasně lepší, nám může pomoci. Příště nás ale čekají těžké Vítkovice, takže nesmíme nic ponechat náhodě. Musíme se dobře připravit,“ ví Langhamer.

Sestřih utkání HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno

Ten stál v obou vítězných utkáních Komety mezi třemi tyčemi a vypadá to, že si po svém příchodu ze zámoří na extraligu zvykl hodně rychle. „K odchodu z Arizony se nechci vyjadřovat, ale cítím se výborně. Jsem tady připravený a doufám, že se nám bude dařit. Dostal jsem od Komety týden a půl na to, abych si na všechno mohl zvyknout, to bylo dobré rozhodnutí,“ pochvaluje si Langhamer.

Své první čisté konto v extralize si gólman Komety připsal paradoxně proti Dynamu, za které hrál před svým odchodem za oceán. „Bylo to pro mě hodně speciální utkání. Strávil jsem tu hrozně moc času, odehrál jsem v Pardubicích čtyři roky a s kluky jsem koneckonců trénoval i letos v létě. Bylo to divné, ale snažil jsem se koncentrovat na svůj výkon. Jsem rád, že to dopadlo,“ dodává třiadvacetiletý brankář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz